قیمت پنجره لولایی

قیمت پنجره لولایی

یکی از انواع پنجره دوجداره پرطرفدار پنجره لولایی می باشد این پنجره ها با توجه به طراحی که دارند ابعادی کاربردی و مدرن به خانه شما ارائه می دهند. نام دیگر پنجره دوجداره لولایی پنجره کلنگی می باشد . این مدل پنجره انواع مختلفی دارد که از لحاظ نوع بازشو و کاربرد متفاوت هستند در واقع می توان گفت این نوع پنجره از پرکاربردترین پنجره های دوجداره می باشد. پنجره دوجداره لولایی به سه نوع ثابت، تک حالته و دوحالته تقسیم می شود.قیمت پنجره لولایی بسته به نوع بازشو آن متفاوت است و دلیل آن هم پروفیل مصرفی و نوع یراق آلات آن می باشد .به طور کلی تمامی پنجره های دوجداره چه با سیستم یو پی وی سی و آلومینیوم خود به دو دسته کلی لولایی و کشویی تقسیم می شود. هر کدام از این دو مدل پنجره مزیت ها و معایب خود را دارا می باشند.

توجه داشته باشید درب و پنجره دوجداره خود را می توانید با سیستم لولایی و یا کشویی انتخاب کنید ولی باید در نظر داشته باشید کدام برای شما کاربرد مناسب تری دارا می باشد . به عنوان مثال وقتی شما پنجره تک حالته انتخاب میکنید ممکن است هنگام باز کردن پنجره برای تهویه منزل به پرده پنجره گیر کند و دچار مشکل شود و در این زمینه بهتر است کشویی انتخاب کنید.از پرفروش ترین و محبوب ترین پنجره ها با سیستم لولایی می توان به تک حالته ، دو حالته ، کلنگی و فرانسوی اشاره کرد که هر کدام باز مزایا و معایب خواص خود را دارا می باشد.

برای انتخاب یک پنجره مناسب بهتر است با انواع پنجره ها و کاربرد آن ها آشنا شوید تا بتواند برای خانه خود مناسب ترین پنجره را انتخاب کنید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت پنجره لولایی

پنجره لولایی ثابت

پنجره لولایی ثابت هم در پنجره Upvc هم در پنجره آلومینیوم ترمال بریک قابل اجرا است.یک پنجره دوجداره استاندارد است که غیرعملیاتی است و هیچ بازشویی ندارد ولی جز پنجره های لولایی محسوب می شود . توجه کنید قیمت پنجره لولایی ثابت از تمامی پنجره ها در شرایط مشابه ارزان تر می باشد. پنجره های ثابت به دلیل نداشتن بازشو دید و نور بیشتری به فضای خانه شما می بخشند. این سبک پنجره به دلیل توانایی آن در ارائه یک چشم انداز بدون وقفه شناخته شده است و به خاطر ترکیب شدن با دیگر انواع پنجره ها پر مصرف ترین پنجره دوجداره می باشد. پنجره دوجداره ثابت یک راه حل عالی برای فضاهایی است که به حداکثر رساندن دید، عبور نور یا افزایش گرمای خورشیدی مورد نظر است اما در آن ها تهویه الزامی نیست.

پنجره های ثابت بی انتها و پیچیده هستند در حالی که خطوط براق و لبه های تمیزی را ارائه می دهند که اغلب در طرح های مدرن مورد نظر است. این آن ها را به گزینه ای عالی برای تقریباً هر پروژه معماری از طراحی سنتی گرفته تا سبک های معاصر تبدیل می کند. بهتر است از این نوع پنجره در قسمت هایی از ساختمان استفاده شود که نیاز به دیده شدن بیرون و یا عمل تهویه نداشته باشد.

پنجره لولایی

پنجره لولایی تک حالته

این نوع از درب و پنجره‌ها به صورت افقی روی دو محور و با یک دستگیره باز و بسته می‌شوند.نوع دیگر پنجره تک حالته با نام پنجره کلنگی می باشد که از بالا قابلیت باز و بسته شدن را دارا می باشد. بر روی بازشوی این پنجره ها بازوی نگهدارنده‌ای نصب می‌گردد که این امکان را برای مصرف‌کننده فراهم می‌کند تا هنگام باز و بسته کردن پنجره در هر مرحله امکان ثابت کردن بازشوی پنجره وجود داشته باشد. قیمت پنجره لولایی در نوع پنجره تک حالته نسبت به ثابت بالاتر می باشد و دلیل آن هم نوع یراق آلات مصرفی و همچنین پروفیل اضافه می باشد . این پنجره را به سادگی می توانید باز یا بسته کنید و از عایق قوی آن بهره ببرید. حتی ازاین نوع برای ساخت پنجره دوجداره قوس دار نیز استفاده کرد.

در مجموع پنجره تک حالته چه یو پی وی سی و چه آلومینیوم نرمال و ترمال بریک را می توان پر فروش ترین نوع بازشو دانست.

پنجره لولایی Upvc

پنجره لولایی دوحالته

پنجره‌ لولایی دوحالته به دلیل ویژگی هایی که دارد، مدت‌هاست که یک انتخاب محبوب برای صاحبان خانه در ایران بوده است. پنجره دوحالته  بسیار کاربردی و همه کاره هستند زیرا دارای مکانیزم لولا هستند که به این معنی است که می توانند به دو صورت باز شوند.

پنجره‌ لولایی را می‌توان به‌طور کامل به سمت داخل باز کرد یا می‌توان آن‌ها را از پایین کج کرد به طوری که بالای پنجره به سمت اتاق زاویه‌دار باشد و دهانه کوچک‌تری برای تهویه ایجاد کند. دهانه کج شده همچنین دارای مزیت افزایش امنیت و ایمنی است زیرا هیچ کس نمی تواند از شکاف عبور کند. مکان مناسب برای نصب این پنجره‌ها فضاهایی است که در باز شدن لنگه لولایی محدودیت دارند و همچنین مکان‌هایی که نیاز به تهویه هوا دارند. میتوان گفت پنجره دوحالته نسبت به دیگر قیمت پنجره لولایی بالاتر می باشد. البته اکر از پروفیل های اکونومی استفاده کنید ممکن است بهای تمام شده کمتری داشته باشید.

نحوه عملکرد پنجره لولایی دوحالته

هنگامی که پنجره در موقعیت خود قرار دارد و دستگیره به سمت پایین است، به طور ایمن در موقعیت خود ثابت می شود، اما پنجره لولایی دارای یک دسته است که به دو روش مختلف کار می کند.

اگر دستگیره را 90 درجه بچرخانید، پنجره به سمت داخل می چرخد و دیافراگم را به طور کامل باز می کند، اگر دستگیره را 180 درجه بچرخانید، فقط در حالی که دیافراگم عمدتا در بالا قرار دارد، باز می شود. پنجره دوحالته به دلیل دو نوع بازشدن بسیار کاربردی بوده و حتی برای تهویه ساختمان خود می توانید از بالا باز کنید که به پرده منزل شما هم گیر نکند و عملیات مربوطه را انجام دهد . به دلیل یراق مصرفی در پنجره دوحالته استحکام ، عایق و امنیت بالاتری خواهید داشت.

قیمت پنجره دوجداره لولایی

مزایای پنجره دوجداره لولایی

طراحی همه کاره و تهویه انعطاف پذیر

یکی از بزرگترین مزایای پنجره دوجداره لولایی دوحالته این است که انعطاف پذیری زیادی در مورد تهویه ارائه می دهد. این نوع از پنجره ها قابلیت اجرا در دو متریال پر طرفدار یعنی پنجره یو پی وی سی و پنجره آلومینیوم ترمال بریک ار دارا می باشد.برای ورود هوا به خانه نیازی نیست پنجره را کاملاً باز کنید، فقط می توانید با کج کردن آن کمی آن را باز کنید. سپس می توانید زاویه را بسته به میزان تهویه مورد نظر خود تنظیم کنید. این طراحی همچنین به این معنی است که هنگام بارندگی از ورود آب به خانه شما به دلیل زاویه کج جلوگیری می شود.

ایده آل برای فضاهای کوچک

انعطاف‌پذیری این پنجره‌ها به این معنی است که اگر می‌خواهید بتوانید پنجره‌ای را در یک اتاق کوچک‌تر برای تهویه (مانند حمام) باز کنید، می‌توانید بدون داشتن یک پنجره بزرگ برای چرخاندن به اتاق این کار را انجام دهید. قیمت پنجره لولایی در مقایسه با قیمت پنجره کشویی در موارد بازشو زیادی پایین تر می باشد.

استفاده و نگهداری آسان

از آن جایی که این پنجره‌ها می‌توانند به طور کامل به داخل خانه باز شوند، تمیز کردن داخل و خارج بدون نیاز به استفاده از نردبان برای پنجره‌های طبقه بالا یا خطر خم شدن به بیرون از پنجره بسیار آسان است. همچنین به راحتی باز و بسته می شوند زیرا پنجره به سمت داخل باز می شود نه به بیرون.

آب بندی هوا برای عایق بندی

پنجره دوجداره لولایی عموماً نسبت به قاب های پنجره کشویی هوا درزگیر بهتری دارند. این بدان معناست که آن ها کمتر مستعد نشت آب، بادهای سرد هستند و شما مقدار بیشتری از گرمایش خود را در داخل خانه که متعلق به آن است نگه دارید. عایق بندی بهتر پنجره ها به این معنی است که شما باید کمتر از گرمایش خود استفاده کنید و می توانید در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید.

نمای بدون مانع

پنجره‌ لولایی مخصوصاً برای فضاهای پنجره‌ای بزرگ خوب هستند، زیرا منظره‌ای بدون مانع و سطوح بالایی از نور طبیعی را به اتاق می‌دهند.

ویژگی های ایمنی

از آن جایی که می‌توانید پنجره‌ها را فقط کمی به سمت داخل کج کنید، این سبک مخصوصاً برای خانه‌های خانوادگی با بچه‌های کوچک مناسب است. همچنان می‌توانید بدون خطر افتادن کودکان هوای خانه را تهویه کنید. همچنین از آن جایی که این پنجره‌ها می‌توانند به طور کامل باز شوند، می‌توانند در مواقع اضطراری آتش‌سوزی ایجاد کنند.

پنجره دوجداره لولایی

فضاهای پیشنهادی پنجره لولایی

  • مناسب برای راه پله‌ها و راهروهایی که منظره زیبایی دارند.
  • مناسب برای فضاهایی است که نورگیر بوده و بصورت دیوار است.
  • مناسب برای گلخانه‌ها و آلاچیق‌های شیشه‌ای (باتوجه به عایق بندی و اتصالات آب بندی کامل)
  • مناسب برای آشپزخانه برای عملیات تهویه از بازشو بالا
  • مناسب برای اتاق کودک و استفاده از بازشو بالا
  • در مجموع مناسب برای قسمت هایی که نیاز به تهویه از فوق نیز دارا می باشد

انواع متریال پنجره لولایی

وقتی صحبت از پنجره دوجداره لولایی به میان می‌آید، 2 نوع ماده اصلی وجود دارد که می‌توان از بین آن ها یکی را انتخاب کرد: UPVC و آلومینیوم. پنجره دوحالته را با دو سیستم یو پی وی سی و آلومینیوم ( نرمال و ترمال بریک ) پیاده سازی کرد . در صورتی که از برندهای معتبر میان رده برای هر کدام استفاده کنیم قیمت پنجره لولایی شما در آلومینیوم ترمال کمی بالاتر می باشد . اما در نظر داشته باشید هر دو متریال جوابگوی کار می باشد و کارایی که مد نظرتان است را پوشش خواهد داد.

قاب UPVC برای پنجره لولایی

قاب‌های UPVC برای پنجره‌ دوجداره لولایی شما کم‌هزینه‌ترین گزینه هستند. علاوه بر این پنجره دوجداره UPVC نیز به نگهداری کمتری نیاز دارد زیرا پنجره های چوبی که به مرور زمان پوسیده می شوند و آهن می تواند زنگ بزند. با این حال، هنگام انتخاب UPVC مراقب قیمت‌های ارزان قیمت باشید، زیرا UPVC بی کیفیت ممکن است به مرور زمان تغییر رنگ داده و تغییر حالت دهد.

قاب آلومینیومی برای پنجره لولایی

فریم‌های آلومینیومی گزینه‌ای پرهزینه‌تر هستند، اما برای امنیت و دوام استحکام بسیار خوبی دارند. آن ها همچنین قابل بازیافت هستند و نگهداری کمتری نسبت به قاب های چوبی دارند.

طراحی و تکمیل رنگ

پنجره‌های دوجداره لولایی یو پی وی سی و آلومینیومی هر دو در رنگ‌های مختلف موجود هستند، بنابراین می‌توانید سبکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با معماری و/یا طراحی داخلی خانه شما مطابقت دارد. شما حتی می توانید یک روکش دانه چوب را انتخاب کنید که شبیه قاب های چوبی سنتی باشد. پنجره‌های شما همچنین می‌توانند در طیف وسیعی از گزینه‌های مختلف از جمله مواردی که نور طبیعی را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی وارد می‌کنند، لعاب شوند.

قیمت انواع پنجره لولایی پی وی سی

عوامل موثر در تعیین قیمت پنجره لولایی

  • ابعاد پنجره دوجداره
  • دو حالته یا تک حالته بودن پنجره دوجداره
  • میزان پروفیل بکار رفته در پنجره دوجداره
  • جنس یراق آلات بکار رفته در پنجره دوجداره

گروه صنعتی وین سازان تولید و عرضه‌کننده انواع درب و پنجره دوجداره با سیستم یو پی وی سی و آلومینیوم نرمال و ترمال بریک ، پرده کرکره داخل شیشه ، کرکره برقی ، درب اتوماتیک ، انواع بازشو درب و پنجره دوجداره ، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش و یا مشاوره محصولاته با کاشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع