پنجره سایبانی

تعویض پنجره ها در خانه شما می تواند تا 71 درصد بازگشت سرمایه را در هنگام فروش به شما بدهد. پنجره سایبان یکی از انواع پنجره ها هستند که هنگام بازسازی یا به دنبال تعویض پنجره باید در نظر بگیرید.

قصد فروش ندارید؟ جای نگرانی نیست شصت و سه درصد از افرادی که پنجره های خود را تعویض کردند، گفتند که بعد از آن از بودن در خانه بیشتر لذت می برند. پنجره های جدید ظاهر خانه شما را به روز می کنند. شما می توانید از طریق بهره وری انرژی در قبوض آب و برق صرفه جویی کنید.ما در این مقاله قصد داریم شما را با پنجره سایبانی  یا پنجره کلنگی آشنا کنیم تا شما بتوانید در هنگام انتخاب بهترین تصمیم را بگیرید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پنجره سایبانی

پنجره سایبانی چیست؟

یک پنجره سایبانی در بالا دارای لولا است و از پایین باز می شود. پنجره های سایبانی به سمت بیرون باز می شوند. این محصول دارای یک ارسی تکی با میل لنگ دستی برای باز و بسته شدن است. قیمت پنجره Upvc سایبانی نسبت به پنجره ترمال بریک سایبانی کمی پایین تر می باشد.

پنجره های سایبانی مستطیل شکل با عرض بیشتر از ارتفاع آن ها می باشد. به عبارت دیگر، هنگامی که پنجره باز است، شیشه های برآمده یک پناهگاه مانند سایه بان بر روی دهانه پنجره تشکیل می دهند. این ویژگی جایی است که نام آن از آن گرفته شده است.

پنجره upvc سایبانی

پنجره سایبانی در کجا استفاده می شود؟

پنجره های سایبانی برای چندین نوع مکان در خانه شما ایده آل هستند. ویژگی های طراحی آن ها، آن ها را به یک انتخاب همه کاره تبدیل می کند.

حمام

واضح است که حفظ حریم خصوصی در حمام اولویت بالایی دارد. می توانید یک پنجره سایبانی را در ارتفاع بالا روی دیوار قرار دهید. شما از تهویه و نور طبیعی بهره مند می شوید و در عین حال از نگاه کردن افراد بیرون به داخل جلوگیری می کنید.شما می خواهید هوا در حمام در تمام طول سال جریان داشته باشد. تقریباً در هر آب و هوایی می توانید این محصول را باز کنید.

اتاق خواب

به دنبال باز گذاشتن پنجره در اتاق خواب خود هستید اما نمی خواهید مجرمان را دعوت کنید؟ این نوع از پنجره  می تواند یک گزینه عالی در این جا باشد. به این ترتیب می توانید در هنگام خواب از هوای تازه لذت ببرید و همچنان احساس امنیت کنید.

آشپزخانه

اگر بخواهید پنجره را روی مبلمان یا وسایل قرار دهید، پنجره سایبانی می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. این نوع پنجره بیشتر در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. آشپزخانه اتاقی است که شما می خواهید هوا در آن در طول سال جریان داشته باشد، انتخاب این محصول برای آشپزخانه می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

در ترکیب با یک پنجره ثابت

پنجره های سایبانی می توانند دید واضحی از بیرون به شما بدهند. بسیاری از مردم ترجیح می دهند آن ها را بالای یک پنجره ثابت قرار دهند. شما دید خود را حفظ می کنید و همچنان گردش هوا را در اتاق دارید. در این مدل از پنجره نیازی به قفل کودک پنجره دوجداره نخواهید داشت/

مکان های سطح پایین

پنجره های سایبانی ایمن تر از انواع دیگر پنجره ها هستند. ایمنی خانواده شما یک اولویت است، بنابراین این ویژگی آن ها را به انتخاب خوبی برای مکان هایی که امنیت در اولویت است تبدیل می کند. زیرزمین ها یا سایر اتاق های درجه پایین یکی از نمونه ها هستند.همچنین می توانید به دلایل امنیتی این محصول برای اتاقی در طبقه همکف انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قیمت پنجره سایبانی نسبت به اینکه نوع یراق آلات کمتر و مصرف پروفیل کمتر جز ارزان ترین قیمت پنجره دوجداره محسوب می شود.

پنجره سایبانی upvc

پنجره سایبانی چگونه کار می کند؟

روش کار پنجره های سایبانی به این صورت است که با میل لنگ باز و بسته می شوند و کار با آن ها را بسیار ساده تر می کند. بنابراین، استفاده از آن ها نسبت به پنجره کشویی به تلاش کمتری نیاز دارد.

برای باز کردن پنجره، قفل های دو طرف پنجره را باز کنید. سپس دسته میل لنگ را باز کنید و آن را بچرخانید تا پنجره به زاویه ای که می خواهید باز شود. برخی از پنجره های سایبانی تا 90 درجه باز می شوند.

برای بستن پنجره، دستگیره را در جهت مخالف بچرخانید تا پنجره بسته شود. آن را از دو طرف قفل کنید.

قیمت پنجره سایبانی

مزایای این نوع پنجره در چیست؟

پنجره های سایبانی مزایای زیادی دارند. علاوه بر ظاهر جذاب، مزایای کاربردی نیز دارند.توجه داشته باشید که پنجره سایبانی جز بهترین پنجره دوجداره محسوب می شود.

تهویه و نور

پنجره سایبانی تهویه عالی را فراهم می کند. آن ها اجازه می دهند نور طبیعی وارد اتاق شود. حتی در مکان های کوچک یا صعب العبور در خانه، این محصول می تواند مزایایی را که همه ما دوست داریم، مانند هوای تازه و نور، به شما بدهد.

می تواند در هر شرایط آب و هوایی باز بماند

هنگامی که یکاین نوع از پنجره باز است، شیشه به دلیل نحوه عملکرد آن، از دهانه پنجره محافظت می کند. بنابراین پنجره می تواند حتی در باران باز بماند.

حریم خصوصی

قبلاً صحبت کردیم که این محصول می‌تواند روی دیواری قرار بگیرد که سایر انواع پنجره در آن جا نمی‌شوند. همانط ور که اشاره کردیم، در اتاق هایی مانند حمام که حفظ حریم خصوصی مهم است، برای این مکان ها پنجره سایبانی انتخاب خوبی است.

امنیت

این محصول اغلب بر روی دیوار بلند و اندازه نسبتا کوچکی دارند. ورود آن ها را برای کسی دشوار می کند زیرا دلیلی وجود ندارد که اتاقی مانند یک غار بدون نور طبیعی باشد.

نمای بدون مانع

این محصول ریلی ندارد و تنها یک ارسی دارند. آن ها منظره ای بدون مانع از بیرون به شما می دهند.

درب و پنجره سایبانی

معایب این نوع پنجره در چیست؟

پنجره های سایبانی دارای مزایای زیادی هستند، اما دارای معایبی نیز هستند. در این جا 4 موضوع وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

مناطق پرتردد

از آن جایی که به سمت بیرون باز می شوند، برای مناطقی که رفت و آمد زیاد در بیرون دارند، انتخاب خوبی نیستند. اگر پنجره سایبانی به قسمتی مانند ایوان، عرشه یا پیاده رو باز می شود، از نصب سایبان خودداری کنید. مقررات محلی حتی ممکن است استفاده از آن را در صورتی که به یک پیاده رو شلوغ باز می شود ممنوع کند.
هر مانع احتمالی دیگری مانند درختان یا بوته ها باید به اندازه کافی از پنجره دور باشد تا باز شود.

تمیز کردن

پنجره سایبانی بیشتر از سایر انواع پنجره ها در معرض باران هستند. ممکن است لازم باشد آن ها را بیشتر تمیز کنید. اگر 90 درجه کامل باز نشوند، تمیز کردن آن ها زمانی که روی دیوار یا طبقه بالای خانه شما قرار دارند، می تواند پیچیده باشد.

تعمیرات

مکانیسم باز و بسته کردن این محصول نسبتا پیچیده است. خیلی فرسوده می شود. پنجره های سایبانی ممکن است بیشتر از سایر انواع پنجره ها نیاز به تعمیر داشته باشند.

راه فرار

مقررات ساختمانی مستلزم این است که تعداد معینی پنجره در طبقه بالای خانه شما به عنوان راه فرار تعیین شود. آن ها معمولاً نمی توانند این هدف را برآورده کنند.
اندازه و مکان معمولی و نحوه باز شدن آن ها به این معنی است که آن ها نمی توانند به عنوان مسیرهای فرار عمل کنند.

نتیجه گیری

با توجه به مزایا و معایب این محصول اکنون شما می توانید درباره انتخاب این پنجره برای خانه خود تصمیم بگیرید گروه صنعتی پنجره سازان برای سفارش انواع پنجره های UPVC و پنجره آلومینیوم در خدمت شما همشهریان عزیز است فقط کافیه برای خرید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان متخصص ما در این حوزه شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع