قیمت لاستیک EPDM

واشر لاستیکی UPVC یکی از مهمترین قسمت هر درب یا پنجره یو پی وی سی است زیرا دلیل ثابت ماندن شیشه در پنجره ها بدون خراب شدن است. یک واشر لاستیکی برای هر در درب و پنجره با سیستم یو پی وی سی ضروری است زیرا تمام گرد و غبار را از فضای داخلی خانه شما دور می کند. واشرهای لاستیکی نیز از نشتی جلوگیری می کنند و بین شیشه و پروفیل UPVC آب بندی کاملی ایجاد می کنند. در واقع یکی از عواملی که باعث عایق بندی بهتر در و پنجره یو پی وی سی می شود همین لاستیک ها و درزگیر پنجره هستند. لاستیک EPDM پنجره دوجداره متریال برتر لاستیک می باشد ، یکی دیگر از درزگیر پنجره که می توان به آن اشاره کرد TPV می باشد که کیفیت EPDM را ندارد. قیمت لاستیک EPDM پنجره نسبت به TPV بالاتر است.

بنابراین، ما از اهمیت واشر لاستیکی یا همان محصول در درب‌ها و پنجره‌های پی وی سی آگاه هستیم، اما نحوه انتخاب واشر لاستیکی مناسب چگونه است زیرا انواع مختلفی از واشر در بازار موجود است. این محصول بسیار پر کاربردی بوده و صنعت های مختلف استفاده می شود . این محصول نوعی لاستیک ساخته شده از اتیلن ، پروپیلن و داین مونومر اتلین می باشد . این متریال به دلیل مقاومت بالا ، همچنین مقاومت در برابر اشعه UV ، حرارت ، آب و مواد شیمیایی بسیار کاربردی می باشد . قیمت لاستیک EPDM پنجره یو پی وی سی  نسبت به کارایی که دارا است همانند اجزای صنعتی ، اجزای خودرو و سیستم های آب رسانی بسیار مناسب است.

ما در این مقاله قصد داریم درباره یکی از بهترین درزگیر پنجره دوجداره  موجود در بازار صحبت کنیم پس اگر می خواهید انتخاب مناسبی داشته باشید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

قیمت لاستیک EPDM

لاستیک درزگیر یا ای پی دی ام ؟؟

  • واشر لاستیکی که باید به دنبال آن باشید واشر لاستیک EPDM است. اما چرا لاستیک درزگیر پنجره یو پی وی سی؟
  • این محصول مونومر اتیلن پروپیلن دی ان است که اساساً یک لاستیک مصنوعی سنتز شده از محصولات فرعی نفتی است.
  • این نوع از لاستیک درزگیر پنجره دوجداره به دلیل مقاومت عالی در برابر عوامل محیطی مانند اشعه ماوراء بنفش و غیره، بیشتر در صنایع ساختمانی و خودروسازی برای آب بندی های مختلف استفاده می شود.
  • سال‌ها از PVC استفاده می‌شد، اما زمانی که این محصول پر کاربرد معرفی شد، به دلیل برتری در هر جنبه، از تمام واشرهای های صنعتی پیش گیرفت و قیمت لاستیک EPDM نسبت به الباقی مناسب تر می باشد و کارایی بیشتری دارا است .
قیمت لاستیک EPDM

لاستیک EPDM پنجره دوجداره یا همان درزگیر پنجره دوجداره

برخی از عواملی که باعث برتری واشر لاستیک EPDM نسبت به سایر واشرهای لاستیکی UPVC در صنعت UPVC می شوند عبارتند از:

ازیاد طول

کشیدگی اساساً استحکام هر ماده ای است. به این معنی است که مواد چقدر کشش دارند و وقتی مواد در حال انبساط یا انقباض هستند چگونه عمل می کنند.لاستیک EPDM تا دمای 10- درجه سانتی گراد انعطاف پذیر می ماند.به همین دلیل است که به طور گسترده در محیط های سخت استفاده می شود. قیمت لاستیک EPDM پنجره دوجداره  پایین است ولی مثل گالوانیزه در پنجره دوجداره بسیار حیاتی است.

دما لاستیک درزگیر پنجره دوجداره

مقاومت در برابر دمای لاستیک زمانی که دما در زمان بسیار کمی در یک منطقه خاص به شدت تغییر می کند بسیار مهم است. انتخاب لاستیک نامناسب می تواند منجر به ذوب، یخ زدن و سپس شکستن، تغییر شکل یا شکننده شدن مواد شود. این نه تنها بر ساختار فیزیکی درب و پنجره‌های دوجداره تأثیر می‌گذارد، بلکه پولی را که به سختی به دست آورده‌اید هدر می‌دهد. لاستیک EPDM پنجره دوجداره یا همان درزگیر پنجره دوجداره نقش کمی در قیمت درب و پنجره دوجداره دارا می باشد.
بنابراین، واشر لاستیک EPDM در مقایسه با سایر واشرهای لاستیکی مقاومت قابل توجهی بهتری در برابر دمای 130 درجه سانتیگراد (266 درجه فارنهایت) دارد.

مقاومت در برابر روغن

اکثر مواد به راحتی در صورت قرار گرفتن در معرض روغن برای مدت طولانی متورم می شوند. لاستیک EPDM پنجره نسبت به سایر لاستیک های موجود در صنعت UPVC مقاومت بهتری در برابر روغن دارد.

مقاومت در برابر محیط

اگر قرار باشد هر ماده ای در خارج از خانه استفاده شود، به دلیل عوامل زیادی مانند اشعه ماوراء بنفش، نور خورشید، کثیفی، تیرگی ، مستعد مقاومت در برابر محیط است.

برخی از لاستیک ها به دلیل مقاومت در برابر محیط هنگام استفاده در فضای باز ترک می خورند. بنابراین، برای خارج از منزل باید واشر لاستیکی مناسب را انتخاب کنیم تا در معرض هیچ گونه مقاومت محیطی نباشند.

واشرهای لاستیک EPDM پنجره یو پی وی سی مقاومت بسیار خوبی در برابر عوامل محیطی مانند UV دارند. مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی عمومی نسبت به سایر لاستیک ها دارد که آن را برای استفاده در فضای باز بسیار مناسب می کند. در برندی مثل ویستابست لاستیک EPDM از کارخانه که خارج می شود بروی پنجره موجود است و یکی از دلایل بالا بودن قیمت پنجره ویستابست می باشد.

استحکام پارگی

استحکام پارگی لاستیک اساساً حداکثر مقاومتی است که لاستیک شروع به پاره شدن می کند. لاستیک EPDM در مقایسه با سایر لاستیک‌های موجود در بازار از استحکام پارگی بسیار خوبی برخوردار است که باعث دوام و ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

بنابراین، این ها برخی از عواملی هستند که واشر لاستیک EPDM پنجره دوجداره یو پی وی سی را بر هر واشر لاستیکی دیگری برای UPVC برتری می دهند.
شما باید با دقت نوع واشر مورد نظر خود را برای خانه رویایی خود انتخاب کنید تا دیگر نگران آن نباشید.

لاستیک درزگیر EPDM

چه زمانی باید لاستیک درزگیر درب و پنجره خود یا لاستیک EPDM پنجره را تعویض کنیم؟

همان طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم لاستیک EPDM یکی از بهترین لاستیک های مورد استفاده در پنجره یو پی وی سی است که نیازی به تعویض ندارد. اما اگر در درب و پنجره های یو پی وی سی شما از این لاستیک استفاده نشده باشد ممکن است در طی چند سال نیاز به تعویض لاستیک داشته باشید که بهتر است از متخصصان این حوزه برای تعویض لاستیک یا درزگیر پنجره خود کمک بخواهید اما از کجا می توان متوجه شد که زمان تعویض لاستیک درب و پنجره شما فرا رسیده است. توجه داشته باشید که قیمت لاستیک EPDM یا همان درزگیر مناسب است به همین دلیل بعضی از شرکت های تولید پروفیل بروی پروفیل پنل پنجره دوجداره خود مثل شرکت ویستابست گذاشته اند.

  1. از بین بازشو پنجره شما گرد و خاک وارد می شود. یکی از دلایل می تواند فرسوده شدن لاستیک باشد و دلیل دوم نیازمند رگلاژ پنجره دوجداره مجدد است.
  2. در هنگام شستشو آب از بین بازشو و فریم وارد می شود، یکی از دلایل دیگر نفوذ آب علاوه بر فرسوده شدن لاستیک، بهم خوردن رگلاژ پنجره می باشد.
  3. عبور صدا از پنجره : زیرا در صورت عدم استفاده از لاستیک EPDM ممکن است صدا وارد خانه شما شود و آرامش شما را از بین ببرد.
  4. ورود سرما از بین بازشو های پنجره : از آن جایی که لاستیک EPDM یک عایق حرارتی مناسب محسوب می شود در صورتی که از درزگیر دیگر استفاده شده باشد درب و پنجره شما عملکرد درستی نخواهد داشت و سرما به راحتی به خانه شما نفوذ خواهد کرد.

اگر وجود هر کدام از این موارد را احساس کردید بدین معنا است که زمان تعویض لاستیک پنجره شما فرا رسیده است و نیاز به تعویض دارد. تعویض به موقع لاستیک پنجره دوجداره باعث می گردد تا آن انتظاراتی که از یک پنجره دوجداره داریم بهتر برآورده شوند.

لاستیک EPDM پنجره دوجداره

تعویض لاستیک درزگیر  پنجره دوجداره یو پی وی سی

لاستیک های درزگیر حتی با کیفیت ساخت خوب نیز پس از سال ها استفاده کمی خاصیت خود را از دست می دهند که می توان آن ها را به آسانی تعویض کرد.برای تعویض لاستیک درزگیر قدیمی ، باید ابتدا آن را از ریل و شیار های محل قرار گیری خارج کرد.
سپس جای باقی مانده از لاستیک باید با آب و دستمال تمیز شود تا آلودگی و ذرات گرد و خاک باقی نمانند. هم چنین توجه کنید که محل قرار گیری برای لاستیک جدید باید حتما خشک باشد و آب و رطوبت روی آن وجود نداشته باشد.سپس لاستیک مورد نظر ، از نوع سیلیکون یا EPDM در محل نصب می شوند.

قیمت لاستیک EPDM یا همان قیمت لاستیک درزگیر

لاستیک EPDM درب و پنجره دوجداره عمدتا در رول های 10 کیلوگرمی توزیع می گردد. همچنین با توجه به میزان مصرف مواد اولیه متراژ رول آن به طور تقریبی 180 متر می باشد. بنابراین قیمت لاستیک EPDM به صورت کیلوگرم محاسبه می شود. به دلیل نوسانات شدید ارز برای اطلاع از قیمت لاستیک درزگیر با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع