شیشه رفلکس

در طول سال ها، معنای “خانه” چند برابر شده است. اکنون، یک «خانه» شخصیت و عملکرد بیشتری نسبت به قبل دارد. خانه‌های شهری بازتر و نوآورانه‌تر شده‌اند تا با زندگی پرشتاب ساکنان شهر همخوانی داشته باشند.با این حال، بسیاری از مشکلات همچنان ادامه دارد. اکثر خانه ها فاقد حصارها، طرح ها و غیره مناسب برای مقابله با دمای روزافزون جهانی و تغییرات آب و هوایی هستند. در همین حال، نرخ مصرف انرژی ما با افزایش اتکا به سیستم‌های گرمایش و سرمایش به شدت افزایش می‌یابد.بهره وری انرژی نیاز روز است، و مستلزم یک تحول است. تحولی که به بهترین شکل توسط شیشه ارائه می شود! ما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع شیشه پنجره دوجداره  به نام شیشه رفلکس آشنا کنیم تا شما بتوانید در صورت خرید شیشه رفلکس بهترین انتخاب را داشته باشید.

شیشه رفلکس

شیشه رفلکس چیست؟

شیشه رفلکس شیشه ای آنیل شده یا استاندارد است که دارای لایه نازکی از پوشش فلزی یا اکسید فلزی است. از آن جایی که این پوشش تنها به یک طرف شیشه اعمال می شود، ظاهری آینه مانند دارد.

این پوشش بازتابنده در طول فرآیند شناور اعمال می شود تا میزان گرمای منعکس شده توسط شیشه را افزایش دهد. این می تواند اشعه های مضر UV و مادون قرمز خورشید را جذب و منعکس کند و در عین حال به نور طبیعی مرئی اجازه عبور دهد. همچنین از تابش بیش از حد خورشید جلوگیری می کند. با این حال، به نور طبیعی اجازه عبور می دهد و نور روز بهینه را ارائه می دهد. قیمت شیشه رفلکس و شیشه دکوراتیو تقریبا مثل هم می باشند.

شیشه رفلکس پنجره دوجداره

مزایای شیشه رفلکس

برای افرادی که دوستدار محیط زیست هستند و به بهره وری انرژی اعتقاد دارند، انتخاب شیشه رفلکس یا شیشه بازتابنده می تواند بهترین انتخاب باشد! استفاده از این نوع شیشه ها فواید و مزایای زیادی دارد.

فنسترهای کم مصرف

آیا می دانستید که 90 درصد افزایش گرما از طریق پنجره ها و درها اتفاق می افتد؟ برای جلوگیری از احساس سونا در خانه، می توانید از شیشه رفلکس برای فنستراسیون استفاده کنید. شیشه رفلکس می تواند افزایش گرما و اختلاف دما را کاهش دهد تا محیطی دنج برای خانه شما ایجاد کند.

شیشه رفلکس همانند شیشه سکوریت مقدار قابل توجهی از گرمای بیرون را جذب و منعکس می کند و خانه شما را در تابستان خنک نگه می دارد! علاوه بر این، می توانید با کاهش استفاده از روشنایی مصنوعی و سیستم های گرمایش و سرمایش، قبض انرژی خود را کاهش دهید.

مدیریت بهینه تابش نور خورشید

تابش نور خورشید بیش از آن چه فکر می کنید آسیب می زند. آیا می دانستید قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند به بینایی شما آسیب برساند؟ با این حال، با شیشه رفلکس ، می توانید از این آسیب ها جلوگیری کنید.

از آن جایی که شیشه رفلکس بر انتقال نور مرئی (VLT) تأثیر می گذارد، تابش نور خورشید را کاهش می دهد، اما اجازه می دهد نور طبیعی به داخل نفوذ کند. همچنین بخش قابل توجهی از تابش مضر خورشید را منعکس می کند و مدیریت تابش خیره کننده عالی را ارائه می دهد.

استفاده از نور طبیعی

با استفاده از شیشه رفلکس، می توانید از دو مزیت اصلی نور روز لذت ببرید، یعنی کاهش اتکا به نور مصنوعی و کاهش هزینه برق. این اجازه می دهد تا نور طبیعی از آن عبور کند و فضای داخلی روشن تر و شادتر را در طول روز ایجاد کند.
علاوه بر این، شیشه رفلکس نور منتشر شده را در سراسر فضا توزیع می کند تا درعین حال بوی تازه و هوای داخل خانه را حفظ کند همچنین تابش نور خورشید را نیز کاهش می دهد. علاوه بر این، نور روز تأثیر مستقیمی بر بهره وری، خلق و خو و رفاه کلی شما دارد.

راه حل کامل حفظ حریم خصوصی

با نصب پنجره هایی با شیشه رفلکس از نگرانی در مورد نگاه های غریبه خودداری کنید. به لطف پوشش محافظ روی سطح آن ها، 100٪ حریم خصوصی بصری در طول روز به شما ارائه می دهند. نیازی به اضافه کردن پرده یا پوشش ندارید زیرا دید را کاملاً مخفی می کند.

هر کس خارج از خانه شما نمی تواند داخل را ببیند زیرا مانع دید یک طرفه می شود. با این حال، می توانید بدون نگرانی در مورد نقض حریم خصوصی، دیدی بدون مانع از بیرون داشته باشید. در واقع، این یک راه حل کامل برای حفظ حریم خصوصی است.

زیبایی شناسی فراوان

همه کاره بودن شیشه رفلکس شوخی نیست! از رنگ‌ها، الگوها گرفته تا طیف گسترده‌ای از سایه‌ها، گزینه‌های طراحی زیادی برای انتخاب وجود دارد. معماران و طراحان داخلی می توانند معیارهای جدیدی را در طراحی، سبک و راحتی با شیشه رفلکس تعیین کنند.

علاوه بر این، با چندین عنصر معماری، از پنل های فلزی تا قاب، به خوبی کار می کند. این یک عنصر معماری پویا است که ظاهر آن با هر تغییری در آسمان تغییر می کند. بهتر از همه این است که درخشندگی طبیعی و براقی دارد که باعث لذت بصری می شود.

شیشه رفلکس چیست

در چه جاهایی می توان از شیشه رفلکس استفاده کرد؟

در درجه اول، شیشه رفلکس برای مبارزه با افزایش مصرف انرژی استفاده می‌شوند. زیرا مانع از ورود گرمای خورشید و تابش نور به داخل می‌شود. چندین طرح معماری به عنوان عناصر سبز و پایدار به دلیل عملکرد بالا در برابر گرما و جذابیت بصری دلپذیر استفاده می شود.در این جا برخی از کاربردهای معمولی شیشه رفلکس آورده شده است.

شیشه نما سازه

برای نمای ساختمان، هیچ چیز بهتر از شیشه کار نمی کند شیشه ای درخشنده که با برخورد خورشید به سطح آن، منعکس کننده آسمان در حال تغییر است. در واقع شیشه یک شاهکار بصری است اما در صورت استفاده فضای داخلی ساختمان ممکن است از تابش نور خورشید و گرمای بیش از حد رنج ببرد.به همین دلیل است که اکثر لعاب های نما سازه با استفاده از شیشه رفلکس انجام می شود. ورود گرما و تابش نور خورشید را به حداقل می رساند تا وابستگی کمتری به واحدهای AC داشته باشد و فضای داخلی را در طول روز خنک تر نگه می دارد.

پنجره های شیشه ای

در ساختمان های مسکونی و تجاری، حدود 90 درصد گرما از پنجره ها وارد می شود. برای مقابله با این، می‌توانید پنجره‌های با شیشه‌ رفلکس را برای ویژگی‌های موثر کنترل خورشیدی نصب کنید.

شیشه رفلکس از نفوذ اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز و گرمای بیش از حد در مدتی جلوگیری می کند و به نور طبیعی اجازه می دهد به فضای داخلی وارد شود و ظاهری روشن تر و جامع تر در داخل خانه ارائه می دهد. شما نور روز بهینه را بدون ضرر گرمای بیش از حد دریافت می کنید. البته ناگفته نماند که شیشه میرال هم مناسب این کار می باشد.

نورگیر

در حالی که نورگیرها برای نیازهای روشنایی روز و تسهیل زندگی در فضای داخلی و خارجی عالی هستند، می‌توانند گرمایش داخلی را پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب افزایش دهند.

بنابراین، برای کاهش گرمای بیش از حد و تابش نور خورشید، نورگیرهای ساخته شده از پنجره های شیشه ای رفلکس به خوبی کار می کنند. ویژگی‌های کنترل خورشیدی آن‌ها در جذب بیشتر اشعه‌های فرابنفش که روی آن‌ها می‌افتد بسیار سودمند است و افزایش گرما را در این فرآیند کاهش می‌دهد.

قیمت شیشه رفلکس

قیمت شیشه رفلکس

قیمت شیشه رفلکس به ضخامت، رنگ، ابعاد و تک جداره یا دوجداره یا سکوریت بودن آن بستگی دارد و باید همه این موارد را برای محاسبه در نظر گرفت.ساختار و ضخامت، دو فاکتور مهم و تاثیرگذار روی قیمت این شیشه است، بنابراین باید به کیفیت ساخت شیشه ها هنگام خرید توجه کنید. توجه داشته باشید که برای زیباتر شدن پنجره های خود می توانید از شیشه جورجین بار استفاده نمایید.

قیمت شیشه رفلکس به عوامل زیادی ازجمله ویژگی و کاربرد آن نیز بستگی دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نوع شیشه که سبب افزایش قیمت شیشه رفلکس نسبت به شیشه های ساده شده است انعکاس متفاوت نور در روز است.روزها نمای بیرونی شیشه حالت آینه به خود گرفته و داخل ساختمان دیده نخواهد شد و شب این ویژگی برعکس می شود و شیشه های داخلی حالت آینه به خود خواهند گرفت.

2 دیدگاه

    • سلام
      وقت شما بخیر
      لطف کنید برای کسب اطلاعات بیشتر از روش های ارتباطی موجود با مشاورین گروه صنعتی وین سازان در تماس باشید و به طور رایگان از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع