قیمت پنجره هلالی چگونه محاسبه می شود؟

قیمت پنجره هلالی

اگر در حال ساخت ساز هستید و به دنبال خرید پنجره هلالی هستید باید یه سری موارد رو در نظر بگیرید و بعد به تهیه این محصول بپردازید. نکته اول این است که قیمت پنجره هلالی نسبت به قیمت پنجره ثابت ، تک حالته و حالته بالاتر می باشد و آن هم به دلیل خم بودن بالای پروفیل می باشد . زیرا این پروفیل باید در دستگاهی گذاشته شود تا امادگی خم شدن پیدا کند . این عملیات باعث می شود تاثیر در قیمت تمام شده پنجره داشته باشید . توجه داشته باشید که این نوع از پنجره را با دو پروفیل یو پی وی سی و آلومینیوم نرمال و ترمال می توانید پیاده سازی کنید . اگر در نمای ساختمان جایگاه این نوع از پنجره را در نظر گرفتید به شما تبریک می گوییم جون زیبایی بسیاری به نمای شما خواهد دادم.

قیمت پنجره هلالی

پنجره هلالی

پنجره ها جدا از نوع سنگ و سبک هر خانه می توانند تاثیر چشم گیری در زیبایی نما خانه شما داشته باشند اگر خانه ای با معماری سنتی و یا مدرن دارید پنجره دوجداره هلالی با تلفیق این معماری می تواند زیبایی خانه شما را دوچندان کند. این امکان وجود دارد که این مدل پنجره را در کنارمدل های دیگر پنجره تعبیه کرد تا به نمایی زیباتر در ظاهر ساختمان دست پیدا کرد. پنجره هلالی را می توان به شکل پنجره Upvc  و آلومینیوم طراحی و ساخت . در این مقاله قصد داریم تا شما را با پنجره هلالی آشنا کنیم و عوامل موثر بر قیمت پنجره هلالی را بازگو کنیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را همراه با زیبایی بی نظیر برای خانه خود داشته باشید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پنجره دوجداره هلالی

پنجره دوجداره هلالی

پنجره دوجداره هلالی در نمای ساختمان های جدید یا مساجد که به صورت گنبدی ساخته می شوند‌ مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مزیت های این پنجره نسبت به پنجره های دوجداره معمولی زیبایی شگفت انگیز آن در نمای خانه است. از این پنجره ها می توان برای ساخت درب های بالکنی نیز استفاده کرد که علاوه بر زیبایی، نور بیشتری را وارد خانه کنید. پنجره های خم می توانند به بلندی پنجره های لولایی و به پهنی پنجره های سایبانی ساخته شود.پنجره دوجداره هلالی در سال های اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و در انواع مختلف دسته بندی می شود: هلالی معمولی ویترینی و مسجدی که نمای ساختمان ها را زیباتر می کند.

برای ساخت پنجره هلالی نیاز به دستگاه های مخصوص و افراد متخصص است پس بهتر است هنگام سفارش این نوع پنجره ها دقت کنید و کار خود را به افراد ماهر و شرکت های با سابقه بسپارید.توجه داشته باشید که قیمت پنجره دوجداره حتی پنجره هلالی به عوامل زیادی بستگی واهد داشت.دستگاه ساخت هلال به صورت آبی یا آب و گلیسیرین است که با بالابردن درجه حرارت و آب و قرارگیری پروفیل داخل آن باعث نرم شدن پروفیل شده و با قرار گیری در شابلون های مخصوص اقدام به شکل گیری پروفیل می شود.پس از آن که پروفیل خنک شده و شکل گرفت آن را به فریم پنجره که از قبل ساخته شده جوش می دهند و سپس با استفاده از شابلون اقدام به تهیه شکل شیشه و ساخت آن می کنند.

پنجره قوس دار

تغییر شکل و هلالی پروفیل های UPVC

همان طور که گفته شد ساخت پنجره هلالی توسط دستگاه های مخصوص و افراد ماهر و آموزش دیده انجام می شود و نسبت به پنجره های دوجداره معمولی پروسه پیچیده تری دارد.مکانیزم این عمل نیز به طور کلی به این صورت است که پروفیل های دوجداره UPVC جهت تغییر شکل و خم شدن در دستگاه مخصوص در دمایی حدود ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد با توجه به نوع پروفیل در مدت زمان‌های مختلف نگهداری می ‌شوند تا شرایط لازم جهت شکل‌ دهی و خمش پذیری به پروفیل فراهم آيد. بعد از زمان مشخص شده و انعطاف پذیر شدن پروفیل، آن را از دستگاه بخار خارج کرده و بر روی میز شابلون قرار می گیرد تا دقیقا شکل و فرم مورد نظر بدست آید.توجه داشته باشید که با پروفیل هافمن هم میتوان این نوع پنجره را ساخت همچنین می توانید به پنجره طرح چوب را از این مدل داشته باشید.

تولید پنجره های دوجداره با اشکال هندسی خاص

پروفیل های عایق UPVC با مزایایی که دارند امروزه جایگاه ویژه ای در بین سازندگان ساختمان ها دارند و همچنین مورد استقبال و محبوبیت مردم نیز قرار گرفته اند . یکی از مزایای دیگر پروفیل های UPVC تولید و ساخت پنجره دوجداره و پنجره UPVCدر اشکال مختلف و با خم های مختلف از جمله خم ویترینی، خم مسجدی، خم سینوسی، خم ابرویی، خم بیضی، خم خورشیدی و یا ترکیبی از خم های فوق می باشد. این پنجره ها در اشکال مختلف از جمله هلالی، ذوزنقه، مثلثی، دایره و.. ساخته می شوند.

برای ساخت و تولید این نوع پنجره ها با اشکال خاص نیاز به دستگاه های پیشرفته و افرادی با تجربه و ماهر در این زمینه است زیرا پنجره های هلالی  همانند پنجره لیفت اند اسلاید را باید با دقت و مهارتی خاص تولید کرد تا بتوانند استانداردهای لازم را داشته باشند و به خوبی عایق بندی شوند تا شما بتواند بهترین استفاده را از نوع پنجره ها داشته باشید. از این رو است که قیمت پنجره هلالی کمی بالاتر از پنجره های ساده می باشد. وین سازان با داشتن افراد متخصص و آموزش دیده در زمینه تولید و نصب پنجره های خاص می تواند به شما کمک کند تا شما بتوانید بهترین انتخاب ها را در زمینه درب و پنجره هلالی داشته باشید.

جهت تولید پنجره با اشکال هندسی باید مراحل ذیل مورد توجه قرار گیرند تا پنجره ای زیبا داشته باشیم:
 • آب بندی استاندارد
 • الگوبرداری صحیح
 • نصب دقیق در محل
 • تولید آرک و زاویه مناسب
 • تولید و اسمبل پنجره با کمان یا زاویه مربوطه

نکته بسیار مهم دیگری در ساخت پنجره ها هلالی محدودیتی است که در خم وجود دارد. به عنوان مثال جهت خم های هلالی نباید قطر خم کمتر از ۹۰ سانت باشد چون در این حالت خم پروفیل خوب در نمی آید. و یا در خم های خیلی بزرگ ویترینی باید محدودیت های موجود در تولید شیشه های خم ویترینی را در نظر گرفت. بهتر است قبل از طراحی پنجره های خم خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک از یک پنجره ساز خوب مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید.

مزایای پنجره دوجداره هلالی یا قوس دار

 • صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال گرما و سرما در فصل های مختلف سال
 • دارای رنگ ثابت و بدون نیاز به رنگ آمیزی و موارد نگهدارنده و براق کننده
 • زیبایی چشمگیر و منحصر به فرد
 • عدم تغییر رنگ در مقابل نور خورشید و شرایط سخت آب و هوایی
 • عایق صوتی تا ۷۵% با استفاده از شیشه های دوجداره
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت و عدم زنگ زدگی
 • عایق قوی در برابر گرد و غبار
 • عایق در برابر نفوذ باران
 • قابل اجرا در طرح های مختلف با اشکال خاص و غیر منظم
 • قیمت پنجره هلالی نسبت به زیبایی و کاربردی که دارد مناسب می باشد.
پنجره هلالی دوجداره

براى تعویض پنجره دوجداره هلالى چند راه وجود دارد؟

به همان حالت وصورت که وجود دارد از نوع UPVC کلیشه شده و با دستگاه تمام اتوماتیک خم داده وساخته می شود که باعث زیبایی بیشتر می شود اما بسیار پرهزینه است و درعین حال درزگیرى وعایق کمترى نسبت به پنجره هاى عادى دارد .به همان مدلی که حالت قوس و هلال پنجره ها جداگانه پر می‌شود. یا با شیشه دوجداره طبق نمای قبلی آن قسمت عایق می شود و در زیر آن پنجره عادى ساخته می شود و مزایاى آن نسبت به قوسى هم قیمت مناسب تر و هم کیپ شدن و هم عایق بندی بهتر آن است.

قیمت پنجره هلالی

پنجره هلالی دوجداره در چه مکان های کاربرد دارد

 • هتل ها
 • رستوران های سنتی
 • مساجد و حسینه ها
 • ساختمان هایی که دارای سبک و معماری سنتی باشند

قیمت پنجره هلالی دوجداره

ساخت پنجره دو جداره هلالی نیاز به دستگاه و نیروی خاص دارد پس بنابراین قیمت آن نیز نسبت به پنجره های ساده بیشتر است. همچنین ساخت پنجره هلالی و یا اشکال مختلف این نوع پنجره زمان بر بوده و مراحل ساخت هلال و شیشه آن بسیار کار سخت و پیچیده ای است.پس طبیعی است که با توجه به مواردی که گفته شد افزایش قیمت داشته باشد.قیمت پنجره هلالی مسجدی براساس تعداد هلال های استفاده شده، بابت هر هلال یک قیمت معین اضافه می شود.هلال ویترینی یا کرو نیز نسبت به هلال معمولی قیمت بالاتری دارد.

در هلال ویترینی شیشه نیز به همان مقدار هلال پنجره خم می شود و به همین دلیل هزینه خم شیشه نیز اضافه شده و معمولا نسبت به سایر پنجره های دوجداره قیمت بالاتری دارد.پنجره هلالی از جنس UPVC است و رنگ اصلی آن نیز سفید است اما اگر شما بخواهید رنگی به غیر از سفید داشته باشید باید از پنجره هلالی لمینت استفاده کنید تا بتوانید زیبایی بیشتری مطابق با سبک و دکوراسیون داخلی خود داشته باشید و باید بدانید که قطعا استفاده از لمینت در پنجره شما نیز هزینه بر بوده و می تواند روی قیمت تمام شده پنجره دوجداره شما تاثیرگذار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع