قیمت پنجره خلیجی

آیا به دنبال این هستید که منزل خود را بزرگ تر و روشن تر نشان دهید؟ آیا می خواهید مناظر چشمگیری را به تصویر بکشید ؟ پنجره خلیجی که می تواند به صورت پنجره Upvc و یا آلومینیوم باشد می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد این پنجره ها که پنجره های نمایشی نیز نامیده می شوند ، در عین افزایش فضای اتاق ، توجه معماری را به خود جلب می کنند. این نوع از پنجره  دارای سه ضلع هستند و در چهار زاویه طرح در دسترس هستند. قیمت پنجره خلیجی نسب به متریالی که در آن استفاده می شود از جمله نوع پروفیل که شامل یو پی وی سی و آلومینیوم می باشد متفاوت است . همچنین یراق آلات استفاده شده در این محصول بسیار مهم است.

نصب و مونتاژ در این پنجره و عایق بودنش بسیار تاثیر دارد و باید به این موضوع نهایت توجه رو داشته باشید.نصب باید اصولی و استاندارد باشد و به دلیل سفارش کمتر این محصول در ایران باید به تولید کننده ای که می خواهد این پنجره را تولید کند بسیار مهم است.

این محصول یک طراحی پیچیده و شیک هستند که از طاق چند پنجره که از دیوار بیرونی امتداد دارند ایجاد شده است. این ها خانه را بزرگتر نشان می دهند و نور داخلی را حداکثر می کنند. از آن جا که آن ها بسیار جذاب هستند ، به طور گسترده ای در منازل مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.ما در این مقاله قصد داریم شما را با تاریخچه این محصول عوامل موثر بر  قیمت پنجره خلیجی ، مزایا و معایب این نوع پر فروش و محبوب پنجره  آن آشنا کنیم تا شما بتوانید بهترین ها را برای خانه خود انتخاب کنید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت پنجره خلیجی

تاریخچه پنجره خلیجی

ریشه های اروپایی

منشا این پنجره در بسیاری از عمارت های دوران رنسانس انگلیس بود. آن ها به طور سنتی در انتهای یک تالار بزرگ و در پشت دیواره برافراشته ای که ارباب خانه نشسته بود ، قرار می گرفتند. بیشتر این انواع اولیه پنجره های تزیینی بودند و معمولاً جزء زینتی و نه کاربردی ساختمان بودند. با این حال ، در دوران گوتیک ، پنجره های خلیجی اغلب به عنوان کلیساهای کوچک در داخل یک کلیسای بزرگتر استفاده می شدند که اهالی محله می توانستند از آن ها برای عبادت خصوصی استفاده کنند. توجه داشته باشید که قیمت پنجره خلیجی بسیار متفاوت می باشد و بستگی به ابعاد و مسائل دیگر دارد.

این نوع از پنجره  به طور گسترده ای در معماری ویکتوریا ، به ویژه در جزایر بریتانیا مورد استفاده قرار گرفت. نمونه هایی از این سبک ها را هنوز می توان در خانه های تراس منطقه ، خانه های مستقل و آپارتمان ها یافت. این سبک ها در دوره باروک اروپا نیز بسیار محبوب بودند.

تأثیر مدرسه شیکاگو

در ایالات متحده ، این محصول به عنوان محصول مدرسه شیکاگو محبوبیت پیدا کرد ، سبکی از معماری که ریشه در ساختمان های اولیه قرن بیستم این شهر دارد. ویلیام لو بارون جنی به عنوان معمار برجسته و مهندس عمران آن دوران از این پنجره  برای افزایش نور طبیعی در بسیاری از طرح های خود استفاده کرد ، که برجسته ترین آن ها ساختمان منهتن (1890) است. بناهای این دوران معمولاً با اسکلت فلزی با حداقل زینت ساخته شده اند. قیمت پنجره با ساخت پنجره دوجداره بسیار مناسب می باشد اما باید با تولید کننده آن نهایت دقت را نمایید.

برنامه های کاربردی مدرن

امروزه اصطلاح این پنجره برای توصیف هرگونه ساخت پنجره که از دیوار بیرونی ساختمان امتداد دارد استفاده می شود. آن ها دارای طیف وسیعی از طرح ها هستند پنجره های مدرن خلیجی یا چند ضلعی یا چهارگوش هستند و متداول ترین زوایای داخلی آن 90 ، 135 یا 150 درجه است. در حالی که این محصول را می توان در سراسر ایالات متحده و در سطح بین المللی یافت ، اما به ویژه خانه های سان فرانسیسکو را تداعی می کند. پنجره خلیجی جعبه ، که به شکل یک جعبه مستطیل یا مربع شکل است ، در سراسر اروپا محبوب است. پنجره خلیج دایره یک درمان چشمگیر است که اغلب با قالب تاج و سایر ویژگی های تزئینی تزئین شده است.

اگر زمان پنجره های جدید فرا رسیده است ، دلایل قانع کننده زیادی برای انتخاب این سبک وجود دارد. آن ها جذابیت مهار را بهبود می بخشند ، نور طبیعی اضافه می کنند و فضای موجود را حداکثر می کنند. این نوع از بازشو همچنین یک گوشه ایده آل برای وسایل تزئینی ، صندلی های پنجره ، گیاهان داخلی و سایر استفاده های خلاقانه از فضا ایجاد می کند. در حقیقت ، یک پنجره بزرگ ، حتی می تواند فضایی برای یک مبل کوچک یا میز و صندلی ها ایجاد کند ، بنابراین انتخاب خوبی برای خانواده هایی است که می خواهند از خانه ای با حداقل مساحت مربع بیشترین استفاده را ببرند. همچنین ، یک پنجره دوجداره خلیجی گلخانه می تواند برای ایجاد یک گلخانه یکپارچه درست در داخل یک اتاق نشیمن طراحی شود. قیمت پنجره خلیجی در حالت مدرن کمی بالاتر می باشد.

پنجره خلیجی چیست

پنجره خلیجی چیست؟

پنجره دوجداره خلیجی یک پنجره سه قسمتی است که به بیرون خم می شود. پنجره وسط یک پنجره تصویر و یا ثابت است و در دو طرف پنجره تصویر سبک دیگری از پنجره قرار دارد. پنجره های کناری معمولاً یک نوع پنجره هستند. پنجره های خلیج (معمولاً زاویه دار/مایل یا سطحی که مخصوصاً گوشه ای را قطع می کند) در 45 یا 90 درجه قرار دارند.توجه به این نکته بسیار مهم است که قیمت پنجره دوجداره خلیجی نسبت به پنجره تک جداره کمی پایین تر می باشد. قیمت پنجره خلیجی را با بهترین قیمت از مجموعه ما دریافت نمایید.

سبک های مختلف پنجره دوجداره خلیجی

پنجره های خلیج بیش از 500 سال است که وجود دارد اما تغییر چندانی نکرده است. شما می توانید سبک های مختلف پنجره را ترکیب کنید ، زاویه را تغییر دهید و چند جزئیات معماری اضافه کنید ، و طیف گسترده ای از گزینه های طراحی را متناسب با ترجیحات خود ارائه دهید. حتی با وجود این همه انعطاف پذیری طراحی ، تنها چهار نوع پنجره مختلف وجود دارد:

پنجره دوجداره خلیجی اوریل

انواع پنجره خلیجی

این نوع پنجره های خلیجی از قانون قرار گرفتن در سطح اول ، سرپیچی می کند ، زیرا آن ها معمولاً در طبقه بالای ساختمان یافت می شوند. پنجره های Oriel به طور کلی در بالای ورودی ساختمان قرار می گیرند و معمولاً توسط براکت های سنگی یا آجری یا روپوش ها پشتیبانی می شوند. آن ها نماینده سبک معماری احیاء گوتیک در انگلستان در اواسط قرن 18 هستند. اصطلاح “oriel” از کلمه لاتین به معنای ایوان است.

پنجره جعبه خلیجی

قیمت پنجره خلیجی

پنجره های جعبه ای به سبک خلیجی ، همان طور که از نامش پیداست ، شبیه یک جعبه است. پنجره ها شامل مجموعه ای از سه پنجره است که توسط یک سقف کوچک پوشانده شده است. طرح معمول پنجره وسط بزرگ است که در کنار آن دو شیشه کوچکتر قرار دارد. پنجره جعبه یک راه عالی برای باز کردن فضا بدون تغییر موقعیت دیوارها است. این پنجره ها اغلب در ترکیب با صندلی پنجره داخلی دیده می شوند.اگر فصای مناسب برای پنجره خلیجی ندارید می توانید از پنجره هلالی نیز استفاده نمایید. تخصص ما ساخت این محصول می باشد که با بهترین قیمت پنجره خلیجی را می توانید از ما دریافت کنید.

پنجره خلیجی دایره ای

پنجره دو جداره خلیجی چیست

این پنجره ها بزرگتر از سبک اوریل و تزئین شده تر از سبک جعبه هستند. خلیج دایره ای بیشتر شبیه پنجره جعبه است و مناسب استفاده از قالب های پیچیده است. آن ها می توانند تا شش متر ارتفاع داشته باشند و ممکن است از ساختمان را تا دو یا سه متر گسترش دهند. این سبک پنجره از یک منظره بسیار استفاده می کند و نور طبیعی زیادی را وارد می کند. بسیاری از آن ها دارای سقف مخروطی شکل هستند. این پنجره در دوران ملکه آن ویکتوریا در دهه 1870 به خود آمد.

پنجره خلیجی کمانی

پنجره خلیجی

خلیج ها را می توان در هر سطحی از ساختار قرار داد و مانند دیگر سبک های خلیج به آرامی خم کرد. آن ها به طور کلی با ترکیب چهار یا چند پنجره محفظه با هم برای ایجاد قوس ایجاد می شوند. شیشه های دیوار به چارچوب اتاق نشیمن متصل شده و لولا در کناره های پنجره ها قرار گرفته است. پنجره خلیج برای اولین بار در قرن 18 در انگلستان و دوره فدرال آمریکا ظاهر شد.در حالی که این سبک پنجره های خلیج همگی به نمای بیرونی ساختمان جذابیت می بخشد ، با افزایش فضا و اجازه دادن به نور برای روشن شدن آن ، به افزایش نمای داخلی ساختمان نیز کمک می کند. شما اگر در ایران زندگی می کنید و مکان کافی برای این پنجره های ندارید می توانید از پنجره دوحالته نیز استفاده کنید.

تفاوت پنجره خلیجی و پنجره کمانی چیست؟

در نگاه اول ، پنجره های کمانی و خلیجی می توانند بسیار شبیه یکدیگر باشند. هر دو برای بازکردن یک اتاق و تهویه هوای آن، کار زیادی انجام می دهند ، ظاهر بیشتری را به نمایش می گذارند و نور بیشتری را وارد می کنند و در عین حال جلوه ای زرق و برق به هر اتاق می بخشند. قیمت پنجره خلیجی نسبت به کمانی کمی متفاوت می باشد.

پنجره دو جداره خلیجی چیست
در این جا تفاوت های عمده بین این دو عبارت است:

پنجره خلیجی دارای سه دهانه است که به صورت زاویه دار موجود است. یک پنجره عظیم معمولاً دارای چهار یا پنج دهانه است.

ساختار کلی یک پنجره خلیج شامل یک پنجره تصویری با دو پنجره دیگر ، معمولاً کوچکتر ، در هر دو طرف است. ساختار یک پنجره کمانی خمیده است و ظاهر گردی در بیرون خانه ایجاد می کند. (این پنجره های کمانی معمولاً با عنوان “کمان چهار لایت” یا “کمان پنج لایت” نامیده می شوند).

خطوط زاویه دار و صفحات مسطح یک پنجره خلیج معاصر اغلب برای خانه های مدرن مناسب تر در نظر گرفته می شود ، در حالی که ساختار بیرونی نیم دایره ای پنجره کمانی برای هر معماری که بوی ویکتوریایی می دهد ایده آل است. البته ، هر دو نوع برای هر خانه ای با این سبک کاملاً قابل قبول است.

پنجره های خلیجی از دیوار دورتر به فضای بیرونی بیرون زده و فضای بیشتری را به فضای داخلی اضافه می کنند.

پنجره های کمانی اغلب اجازه می دهد نور بیشتری وارد اتاق شود زیرا شیشه های شیشه ای آن ها بیشتر از پنجره های خلیج است.

از آن جا که پنجره دوجداره خلیجی فقط سه صفحه دارند ، به ندرت به عرض پنجره های کمانی می رسند. بهترین قیمت پنجره خلیجی را از ما تهیه نمایید.

پنجره های کمانی را می توان در گوشه ای از ساختمان پیچید و از بیرون یک شکل برجک منحصر به فرد و از داخل یک گوشه فریبنده ایجاد کرد. این گزینه مناسب همچنین اجازه می دهد تا از دو طرف خانه دید داشته باشید.

چه زمانی پنجره دوجداره خلیج ایده خوبی است؟

شما می توانید پنجره دوجداره خلیجی را به عنوان قسمت فرعی خانه خود در نظر بگیرید. شیوه ای که پنجره دوجداره خلیجی از خانه خارج می شود ، مساحت بیشتری را به شما می افزاید که می توانید از آن به روش های مختلف استفاده کنید.

پنجره های خلجی

با پنجره دوجداره خلیجی چه کاری می توانید انجام دهید؟

در این جا برخی از کارهای معمولی است که مردم با فضا و سبک ارائه شده توسط پنجره های خلیجی انجام می دهند.یک گوشه تنظیم کنید پنجره ای در آشپزخانه شما مکانی ایده آل برای گوشه صبحانه است.پرده های بلند اضافه کنید. تأکید عمودی ایجاد کنید که اتاق را کمی بزرگتر نشان دهد.فضا را صندلی پنجره کنید. از آن به عنوان محل نشستن یا محل بالش های دیگر استفاده کنید.یک طاقچه ایجاد کنید. برای خواندن کتاب مورد علاقه خود یک فضای دنج برای خواندن ایجاد کنید.

از صندلی های برجسته استفاده کنید. اگر فضایی برای صندلی ها به عنوان نشیمن ندارید ،این پنجره یک جایگزین خوب است.یک میز اضافه کنید میزان زیادی نور که آن ها ارائه می دهند ، این منطقه را برای یک میز کار مناسب می کند.از آن برای فعالیت های سرگرم کننده استفاده کنید. یک میز جلوی پنجره دوجداره خلیجی برای سرگرمی و کاردستی قرار دهید و در کنار فرزندانتان از فضا لذت ببرید.

مزایا و معایب پنجره دوجداره خلیجی

نصب پنجره های خلیجی ممکن است گران باشد ، در خارج از پنجره فضای زیادی را اشغال کند ، یافتن راهی برای پر کردن آن ها ممکن است سخت باشد و برای هر چیز مفیدی به جز گلدان و گیاه بسیار کوچک است. برای استفاده از پنجره دوجداره خلیجی به مقداری فضا و بودجه نیاز خواهید داشت.

با این حال ، پنجره های خلیجی باعث افزایش سطح متر مربع ، ارزش خانه شما می شود ، نور طبیعی را بسیار افزایش می دهد ، تهویه مناسب هوا می شود و می تواند گوشه ای دنج برای خلوت و مطالعه شما باشد.

ظاهر

نظرات متفاوتی در مورد قدیمی بودن یا نبودن پنجره های خلیجی وجود دارد ، اما ما با گروهی که تنوع آن ها را درک می کنند طرف هستیم. پنجره های خلیجی را می توان با سبک خانه هماهنگ کرد و تقریباً همیشه خوب به نظر می رسند به شرطی که به خوبی طراحی شده باشند.

سبک

به طور معمول پنجره ها از یک زاویه اجازه ورود نور را می دهند. از آن جا که پنجره های خلیجی دارای سه ضلع هستند ، سه جهت وجود دارد که نور خورشید از آن ها می تواند وارد خانه شما شود. خانه خود را به طور طبیعی با یک پنجره بزرگ خلیجی روشن کنید.

تهویه مناسب

پنجره دوجداره خلیج می توانند مانند سایر پنجره ها باز و بسته شوند ، بنابراین تهویه مناسب

نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی پنجره دوجداره خلیجی نسبت به دیگر پنجره های دوجداره نیازمند زمان بیشتری است . برای نصب این پنجره باید از افراد متخصص و حرفه ای در این حوزه کمک گرفت تا پنجره هنگام نصب به درستی مهر و موم شوند و سپس از مدتی دچار مشکل نشوند پس بهتر از برای سفارش این نوع پنجره به مراکز معتبر و نام آشنا مراجعه کنید.

هزینه

همان طور که گفته شد پنجره دوجداره خلیجی نیاز به نصاب ماهر دارد همچنین مونتاژ این پنجره زمان بیشتری می برد و نیاز به دستگاه های خاصی دارد پس بدیهی است که قیمت تمام شده پنجره دوجداره خلیجی نسبت به دیگر پنجره های دوجداره بالاتر باشد.

بهره وری انرژی

تا زمانی که پنجره های با کیفیت ، چند جداره و کم مصرف نصب می کنید ، بازده خانه خود را کاهش نخواهید داد با وجود پنجره دوجداره خلیجی می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی و از فضای خانه خود در کنار خانواده لذت ببرید. قیمت پنجره خلیجی باعث می شود به مرور زمان مصرف انرژی کمتری داشته باشید.

مواردی که باید در نظر گرفت

هنگام نصب پنجره دوجداره خلیجی ، فضای بیرونی کاهش می یابد. آن ها بیشتر از بقیه دیوارها گسترش یافته و از فضایی استفاده می کنند که در غیر این صورت ممکن است برای چیز دیگری استفاده شود. با این حال ، فضای اتاق را افزایش می دهید.

ارزش فروش مجدد

پنجره های خلیجی ارزش فروش خانه شما را افزایش می دهد. آن ها جلوه های منحصر به فرد ، نمای داخلی ، نورپردازی ، مساحت مربع را بهبود می بخشند و نمای خانه شما را بهبود می بخشند. برای خرید پنجره دوجداره خلیجی می توانید به گروه صنعتی پنجره سازان مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع