قبمت پنجره کلنگی

اگر قصد خرید پنجره دوجداره برای خانه خود داشته باشید حتما نام پنجره های زیادی را شنیده اید یکی از این پنجره ها که کاربردی نیز هست پنجره دوجداره کلنگی است. این پنجره را گاهی می توان با عنوان Tilt UPVC Window و یا لولایی نیز نام برد.توجه داشته باشید که پنجره کلنگی را هم به شکل پنجره Upvc و هم به شکل پنجره آلومینیوم می توانید خریداری کنید. قیمت پنجره کلنگی نسبت به دو حالته و کشویی ارزان تر می باشد.  قیمت پنجره کلنگی نیز از کشویی و دوحالته می باشد.

پنجره  کلنگی قابلیت باز شدن از سمت بالا و یا پایین و همچنین رو به داخل و یا خارج محل را دارد. این موضوع با توجه به جهت نصب پنجره متغیر خواهد بود. لذا باید توجه داشت که به هر صورت که این پنجره را نصب می کنید، تنها در همان جهت امکان باز شدن آن وجود دارد. پنجره های کلنگی دارای ابعاد مختلفی بوده، لذا از این جهت بسیار منعطف می باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با پنجره دوجداره کلنگی و کاربردهای آن آشنا کنیم که هنگام تصمیم گیری برای خرید پنجره بتوانید بهترین ها را برای خانه خود انتخاب کنید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت پنجره کلنگی

پنجره دوجداره کلنگی چیست ؟

پنجره کلنگی به نوعی از پنجره گفته می شود که تنها از سمت بالا یا پایین باز خواهد شد. هم چنین جهت باز شدن پنجره نیز قابل تغییر بوده و می توان از بالا به پایین و یا از پایین به بالا باشد. معمولا در سرویس بهداشتی و حمام هایی که به بیرون راه دارند، به منظور خارج شدن سریع بخار و تهویه هوا، از این نوع پنجره استفاده می کنند.قیمت پنجره دوجداره کلنگی نسبت به پنجره دو حالته کمی ارزان تر می باشد.

به طور معمول پنجره دوجداره کلنگی به صورت کوچک ساخته می شود. در این فضاها دید زیاد اهمیتی ندارد و دلیل استفاده از این پنجره نور و تهویه هوا است. در بازشو پنجره اگر از بالا باشد، در حین باریدن باران خطر ورود آب به داخل محیط از بین خواهد رفت و همچنین اگر پرده ای روی پنجره باشد، این پنجره مزاحمتی را برای پرده نصب شده به وجود نمی آورد.

عوامل موثر بر قیمت پجره کلنگی:

پنجره‌های کلنگی در انواع مختلفی موجود می‌باشد. از جمله این انواع می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
پنجره کلنگی تک حالته : این پنجره‌ها تنها از یک جهت (در یک حالت) قابل باز و بسته شدن می‌باشند.
پنجره کلنگی دو حالته : این نوع پنجره‌های کلنگی قابلیت دارند تا بتوانند آن ها را در دو جهت باز و بسته کنید.
پنجره کلنگی کشویی : این پنجره‌ها قابلیت باز شدن هردو نوع پنجره‌های کلنگی و پنجره‌های کشویی را یک جا دارند. توجه داشته باشید که قیمت پنجره کلنگی ارزان تر از کشویی می باشد.

پنجره کلنگی چیست

پنجره دوجداره کلنگی در چه فضاهایی کاربرد دارد؟

کاربرد پنجره کلنگی UPVC به هیچ وجه محدود نیست و می تواند به سلیقه مشتری در هر فضایی استفاده شود، اما معمولا آن ها را در فضاهایی که نیاز به سیرکولاسیون بیشتر و ابعاد کوچکتری است استفاده می کنند. مانند :

 • حمام
 • سرویس بهداشتی
 • آشپزخانه
 • راهرو و راه پله

تفاوت پنجره دوجداره کلنگی و سایبانی چیست؟

پنجره های کلنگی و سایبانی بسیار به هم شبیه اند و یک نوع بازشو دارند. اما پنجره های کلنگی، بازشویی با زاویه محدود معمولا 30 تا 45 درجه دارند، در حالی که پنجره های سایبانی محدودیت زاویه ای ندارند.قیمت پنجره دوجداره در کلنگی نسبت به سایبانی کمتر مناسبت تر می باشد. قیمت پنجره کلنگی نسبت به سایبانی تقریبا هم قیمت می باشند.

قطعات مورد استفاده در یراق  قیمت کلنگی پنجره UPVC

قفل کلنگی یا انگشتی که یک قسمت از آن روی لنگه پنجره سوار می شود و قسمت دیگر آن روی فریم. قطعه ای که رو لنگه می باشد جای انگشت دارد که برای باز کردن آن را کشیده و لنگه آزاد می شود.

بازویی کلنگی که این هم بر روی فریم هم بر روی لنگه سوار است و زمانی که لنگه را باز می نمایید، این بازویی لنگه را در زاویه ای خاص نگه می دارد این بازویی برای پنجره سرویسی که نهایتا ۵۰*۵۰ سانتی متر باشد، یک عدد نصب می شود. در صورتی که ابعاد بزرگتر شود حتما باید هر دو طرف لنگه بازویی نصب نمود تا بتواند وزن لنگه را نگه دارد.

لولای پنجره کلنگی UPVC مانند لولای یراق آلات تک حالته می باشد معمولا به علت آن که ابعاد و وزن در این پنجره بسیار کوچک و کم است از لولای ۷۵ سانتی استفاده می گردد.

در صورتی که بخواهیم از یراق کلنگی سرویس برای ابعاد بزرگ تر از ۵۰*۵۰ سانتی متر استفاده کنیم باید به جای انگشتی یا قفل کلنگی از اسپانیولت تک حالته استفاده نمود و به جای زدن یک بازویی حتما از دو بازویی برای نگه داشتن لنگه استفاده نمود. قیمت پنجره کلنگی نیز به دلیل کارایی که دارد بسیار مناسب می باشد.

پنجره کلنگی

دستگیره پنجره کلنگی

در این محصول می توان از دستگیره پنجره دوجداره و یا چفت انگشتی فنری استفاده کرد. در پنجره هایی که امکان دسترسی به آن ها کم است، بهتر است از چفت موشکی یا فنری استفاده شود. مزیت این یراق نسبت به دستگیره، بسته شدن پنجره با فشار لنگه می باشد. با فشردن لنگه ضامن بصورت فنری پایین رفته و چفت می شود.توجه داشته باشید که با دو نوع یو پی وی سی و ترمال بریک می توان این نوع از پنجره را ساخت اما قیمت ترمال بریک نسبت به یو پی وی سی بالاتر می باشد. قیمت پنجره کلنگی نسبت به قیمت پنجره قوس دار پایین تر می باشد.

از دیگر تفاوت های پنجره دوجداره کلنگی با دستگیره یا بدون دستگیره (چفت انگشتی) وجود اسپانیولت تک حالته و قیمت بالاتر پنجره کلنگی دستگیره دار است.

مزایای پنجره کلنگی UPVC

 • از مزایای پنجره کلنگی UPVC می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • امکان تهویه هوای محل مورد استفاده
 • نورگیری محل مورد استفاده
 • استفاده از بالاترین کیفیت یراق آلات در پنجره های تولید شده
 • نصب آسان و سریع این نوع پنجره
 • امکان تغییر جهت (سش) بازشو پنجره های کلنگی
پنجره کلنگی upvc

معایب پنجره کلنگی UPVC

پنجره کلنگی UPVC با توجه به نحوه ساخت و کاربرهای آن کمی محدود می باشد. این محدودیت با توجه به کاربرد آن بسیار طبیعی می باشد. اگر نیاز دارید بیش از تهویه از پنجره استفاده کنید این پنجره ها چندان مناسب شما نخواهند بود و می توانید از انواع دیگر استفاده کنید.

نگهداری از پنجره کلنگی

نگهداری از پنجره دوجداره کلنگی چندان کار سختی نیست. اگر نصب شما به خوبی صورت گرفته باشد و کیفیت پنجره خریداری شده مناسب باشد، نگهداری بسیار آسانی خواهید داشت. برای این که کیفیت و عمر زیاد را در پنجره خود مشاهده کنید، می توانید این موارد را انجام دهید:
تلاش کنید سالیانه چند بار یراق آلات پنجره خود را روغن کاری کنید. برای این منظور می توانید از روغن های چرخ استفاده کنید که رقیق بودن مناسبی دارند.

مراقب باشید به دسته و پنجره ضربه زیادی وارد نشود. ضربه وارد شده به پنجره و یا اجزای آن، می تواند طول عمر پنجره را کاهش دهد.
هیچ گاه نصب پنجره را به افراد متفرقه نسپارید. این موضوع باعث افزایش هزینه های شما در طول زمان خواهد شد.

تلاش کنید همیشه پنجره و اطراف آن را پاکیزه نگاه دارید. این موضوع باعث می شود تا زیبایی ظاهری پنجره همیشه حفظ شود.

در صورتی که دستگیره پنجره کمی شل شده باشد، آن را کمی محکم کنید. در انجام این کار زیاده روی نداشته باشید. قیمت پنجره کلنگی نسبت به قیمت پنجره کامفورت بسیار پایین تر می باشد.

قیمت پنجره کلنگی

نکات مهم در زمان خرید پنجره کلنگی UPVC

در زمان خرید پنجره باید به برخی موارد توجه داشته باشید. این موارد را در ادامه برای شما بیان کرده ایم:

 • خرید خود را از محل معتبر انجام دهید
 • مطمئن شوید محصول خریداری شده از بهترین مواد اولیه و یراق آلات تولید شده باشد
 • اطمینان حاصل کنید پنجره خریداری شده از استحکام بالایی برخوردار باشد
 • از کیفیت شیشه به کار رفته در پنجره اطمینان به دست آورید
 •  مطمئن باشید یراق آلات به کار رفته در پنجره قدرت تحمل وزن پنجره را داشته باشد
آیا می توان پنجره دوجداره کلنگی را به صورت کامل باز کرد؟

پنجره های کلنگی با داشتن بازویی در زاویه ای محدود باز می شوند و در همان حالت هم می مانند.اما اگر نیاز باشد تا پنجره به صورت 90 درجه یا 180 درجه برای مواردی چون نظافت آن ها باز شوند، می توان با استفاده از ضامن بازویی ، آن را آزاد کرد و پنجره را با زاویه 180 درجه به صورت موقت باز نگه داشت.

چرا پنجره کلنگی بخریم

قیمت پنجره کلنگی

قیمت پنجره کلنگی با توجه به مواد و یراق آلات به کار رفته، اندازه، تعداد لنگه و … تعیین می شود. به همین دلیل امکان اعلام یک قیمت همیشگی وجود نخواهد داشت. اگر قصد خرید و نصب پنجره کلنگی UPVC را دارید گروه صنعتی پنجره سازان آماده ارائه این پنجره با بهترین یراق آلات و پروفیل با تضمین نصب به شما عزیزان می باشد فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا کارشناسان متخصص ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع