پنجره کامفورت

روزی روزگاری، یک پنجره فقط یک پنجره بود. شیشه های معمولی، یک قاب و یک مکانیسم ساده برای باز و بسته کردن. این روزها، مجموعه ای کامل از گزینه ها برای انتخاب پنجره برای خانه شما وجود دارد، زیرا طراحی همچنان در حال تکامل است و عملکرد پیچیده تر می شود. اما در کنار همه این مسائل انسان ها همواره به دنبال راه حل هایی هستند که بتوانند راحتی و آسایش را برای بشر به ارمغان آورند. پنجره کامفورت یکی از انواع بازشو پنجره می باشد.

یکی از پنجره های محبوب و پرطرفدار در بین سبک های مختلف بازشو پنجره، پنجره دو حالته می باشد. این پنجره به دلیل نوع بازشو در دو حالت مختلف توانسته در بازار فروش نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کند. پنجره های دو حالته شاید همه کاره ترین، کاربردی ترین و از نظر زیبایی شناسی بهترین مورد در بین انواع پنجره ها باشند. تولید کنندگان پنجره دو حالته برای آسان تر شدن دسترسی و بازشو این پنجره ها، پنجره کامفورت دو حالته را معرفی کرده اند تا دسترسی راحت را برای مشتریان به وجود آورند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با پنجره کامفورت و مزایای آن آشنا کنیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را برای خانه خود داشته باشید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پنجره کامفورت

پنجره کامفورت دو حالته چیست ؟

پنجره کامفورت دو حالته یا به عبارتی پنجره دو حالته آسان بازشو در واقع راهکاری برای حل مشکل باز نشدن پنجره در فضاهای با محدودیت دسترسی به اهرم برای کاربر است. حتما در زندگی روزمره و یا در محیط کاری به این مسئله برخورد کرده اید که میزهای بزرگ اتاق کار، کابینت و لوازم آشپرخانه مانع دسترسی راحت شما به دستگیره پنجره دوجداره یو پی وی سی می شود. برای چنین مواردی نوع خاصی از انواع پنجره دوجداره با مکانیسم خاص باز شدن طراحی شده است که به آن پنجره کامفورت می گویند.

قیمت پنجره کامفورت

مکانیسم بازشو پنجره کامفورت دو حالته چگونه است ؟

در این مکانیزم دستگیره به صورت افقی در عرض پائین لنگه بازشو قرار می گیرد. در محیط های اداری حتی دستگیره این نوع پنجره های دوجداره در دسترس می باشد.همچنین دستگیره پنجره کامفورت دو حالته نسبت به دستگیره های معمولی بزرگ تر بوده و دارای اهرم بزرگی است که می توان با پنجره های دوجداره سنگین تر، راحت تر کار کرد.

قیمت پنجره comfort

لزوم استفاده از پنجره کامفورت دو حالته چیست ؟

طبق قانون ۱۷۰ پنجره هایی که در نمای پشتی به هم مشرف هستند باید از کف اتاق تا فاصله ۱۷۰ ساتنی متری فیکس و شیشه مات باشند. در چند سال اخیر در اجرای پنجره های ساختمان های نوساز با این قانون شهرداری مواجه می شویم که در نماهای پاسیو پشت ساختمان می بایست واحدهایی که از نظر دید به یکدیگر مشرف هستند قانون ۱۷۰ را اجرا کنند.

بنابراین سازنده موظف است بازشوی پنجره را از ارتفاع ۱۷۰ ساتنی متر به بالا اجرا نماید. حال فرض کنید بخواهیم در نمای پشتی پاسیو در یک ساختمان، پنجره دوجداره نصب کنیم که ارتفاع پنجره اتاق 1.5 سانتی متر می باشد.

فرض کنید فاصله کف اتاق تا لب پنجره ، ۱ متر باشد در نتیجه طبق قانون می بایست ۷۰ سانتی متر پایین پنجره ثابت باشد. فضای باقی مانده که می تواند ارتفاع لنگه بازشو طراحی شود ۸۰ سانتی متر خواهد بود. دستگیره پنجره می بایست در وسط ارتفاع پروفیل لنگه بازشو قرار بگیرد یعنی 80 سانتی متر تقسیم بر ۲ که می شود سانتی متر.حالا حساب کنیم دستگیره در چه ارتفاعی از کف اتاق قرار می گیرد:

100 سانتی متر فاصله دیوار تا لب پنجره + ۷۰ سانتی مر کتیبه ثابت + ۴۰ سانتی متر محل نصب دستگیره بر روی ارتفاع لنگه بازشو = ۲.۱۰ سانتی متر.
محل قرارگیری پنجره دوجداره از کف اتاق تا محل دستگیره ۲ متر و ۱۰ سانتی متر می باشد که قاعدتا ارتفاع زیادی است. در این صورت باز کردن پنجره های دوجداره کار دشواری است، مخصوصا در زمان چرخاندن دستگیره برای استفاده از حالت مورب بازشو از بالا. با توجه به مسائل یاد شده پیشنهاد ما به شما استفاده از پنجره کامفورت دو حالته می باشد.

مزیت پنجره کامفورت

مزایای پنجره کامفورت دو حالته چیست ؟

1. شما طیف وسیعی از گزینه های تهویه را دارید

یکی از بزرگترین و واضح ترین مزایای پنجره کامفورت دو حالته این است که طیف متنوعی از امکانات تهویه را ارائه می دهد. اگر فقط می خواهید نسیم کوچکی را وارد کنید، از حیات وحش دوری کنید و دمای اتاق را مدیریت کنید، عملکرد شیب این امکان را فراهم می کند. این اجازه را می دهد تا هوای گرم از بالای پنجره خارج شود بدون این که نسیم عظیمی از هوا وارد شود.

به طور مشابه، اگر تصمیم دارید که تهویه و جریان هوا زیادی به اتاق وارد شود، می توانید از عملکرد چرخش برای ایجاد دهانه بسیار بزرگتر استفاده کنید. بنابراین در نهایت، کنترل بیشتری بر محیط خود دارید. همه این عملکردها را می توانید به راحتی با پنجره کامفورت دو حالته یا آسان بازشو بدون سختی برای دسترسی به دستگیره تجربه کنید.

2. تمیز کردن آن ها راحت تر است

برای بسیاری از ما، تمیز کردن پنجره ها کار دشواری است به خصوص اگر دسترسی مناسبی به دستگیره های آن نداشته باشید. با این حال، عملکرد چرخش در پنجره‌ کامفورت دو حالته می‌تواند تمیز کردن داخل و خارج را بدون نیاز به پیدا کردن نردبان یا تلاش زیاد آسان‌تر کند.بنابراین نه تنها این کار تمیز کردن پنجره های شما را سریع تر و آسان تر می کند، بلکه آن را بسیار ایمن تر نیز می کند و امنیت در پنجره Upvc را افزایش می دهد.

پنجره دوحالته آسان بازشو
3. آب بندی هوای بهتری نسبت به سبک های دیگر دارند

سایر انواع پنجره ها، مانند پنجره های کشویی می توانند بیشتر در معرض نشت هوا و آب باشند، زیرا آب بندی آن ها ممکن است کیفیت بالایی نداشته باشد. پنجره کامفورت دو حالته نسبت به بسیاری از سبک‌های دیگر، درزگیر هوای بسیار بهتری دارند، بنابراین آن ها را هواگیرتر و ضدآب‌تر می‌کند.این می تواند بسیار مهم باشد، به ویژه در ماه های سردتر، برای گرم و خشک نگه داشتن ملک شما. همچنین اتاق‌های شما را از نظر انرژی کارآمدتر می‌کند و میزان گرمای خروجی یا جریان‌های ورودی را کاهش می‌دهد.

4. امنیت بهتری را ارائه می دهند

از آن جایی که عملکرد واقعی پنجره کامفورت دو حالته نیاز به یراق آلات داخلی قوی تری با نقاط قفل متعدد دارد، این امر می تواند این پنجره ها را بسیار ایمن تر از سبک های دیگر کند. نه تنها این، بلکه هنگام استفاده از عملکرد بازشو مورب در لولاها به شما این امکان را می دهد که پنجره را باز کنید بدون این که مزاحم بتواند به زور وارد شود یا آن را از بیرون باز کند.

5. می توانید پنجره های بزرگتر را انتخاب کنید

بسیاری از شرکت‌هایی که پنجره‌ های دو حالته را ارائه می‌دهند، طیف وسیعی از اندازه‌ها را نیز ارائه می‌دهند، و اغلب می‌توانید این پنجره‌ها را بسیار بزرگ‌تر از پنجره‌های استاندارد یا سبک‌های دیگر تهیه کنید. به این ترتیب، اگر می خواهید نور طبیعی زیادی در یک اتاق داشته باشید یا اگر فضای بزرگی برای پر کردن دارید، پنجره کامفورت دو حالته می تواند برای شما عالی باشد.

علاوه بر این، اگر به دنبال  پنجره‌ دوجداره بزرگ هستید می‌توانند مناظر بهتر و بدون مانعی را ارائه دهند، که اگر منظره‌ای شگفت‌انگیز از بیرون داشته باشید که می‌ توانید با پنجره کامفورت دو حالته از آن حداکثر استفاده را ببرید.

7. آن ها می توانند فضا را ذخیره کنند

اگر یک ملک کوچک تر یا شاید فقط چند اتاق کوچک دارید، انعطاف پذیری پنجره کامفورت دو حالته می تواند برای شما بسیار راحت باشد زیرا به آسانی باز و بسته می شود.

8. عالی به نظر می رسند

آخرین اما نه کم اهمیت، از آن جایی که این پنجره ها روز به روز محبوب تر می شوند، بسیاری از ارائه دهندگان شروع به ارائه طیف وسیعی از سبک ها و تزئینات روی پنجره کامفورت دو حالته خود کرده اند. این بدان معنی است که آن ها تضمین می کنند که پوشش مناسب برای خانه خود را پیدا کنید. پنجره کامفورت دو حالته نیز مانند سایر انواع پنجره های دوجداره Upvc دارای رنگ های مختلفی است که شما می توانید مطابق با سلیقه و سبک خود پنجره کامفورت دو حالته را سفارش دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.

پنجره comfort
پنجره کامفورت برای چه مکان هایی مناسب می باشد ؟

این نوع بازشو مناسب جهت استفاده در محل هایی می باشد که امکان دسترسی به ضلع عمودی بازشو دشوار بوده و با قرارگرفتن دستگیره روی ضلع پایینی بازشو دستگیره جهت باز و بسته کردن پنجره به آسانی در دسترس می باشد. ضمناً جهت استفاده از حالت مورب بازشو در هنگام بستن پنجره نیاز به اعمال فشار به بازشو جهت بسته شدن نمی باشد و فقط با چرخاندن دستگیره پنجره بسته خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع