پروفیل سش

پروفیل یکی از اجزای مهم و جدای ناپذیر درب و پنجره است. برای ساخت درب و پنجره از مقاطع مختلف پروفیل استفاده می شود که یکی از این مقاطع پروفیل سش نام دارد این پروفیل در واقع می توان گفت پروفیل سش یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین نوع پروفیل به حساب می آید. این پروفیل با توجه به کاربردی که دارد در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود این پروفیلی است که برای قسمت بازشوی درب و پنجره های UPVC کاربرد دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با این پروفیل پر کاربرد و انواع آن آشنا کنیم تا هنگام خرید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پروفیل سش

پروفیل سش چیست؟

به طور کلی پروفیل به تجهیزاتی گفته می شود که برای ساخت درب ، پنجره و نمای ساختمان کاربرد دارند. پروفیل UPVC به دلیل مزایایی که دارند در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرند از جمله این مزایا می توان به وزن کم، مقاوم در رطوبت، عایق بودن، زیبایی و …. اشاره کرد. بهتر است با وجود پنجره های یو پی وی سی از پنجره های آهنی خود خداحافظی کرده و در صدد تعویض پنجره های قدیمی خود برآیید زیرا پنجره های آهنی به دلیل وزن زیاد، زنگ زدن و … دیگر منسوخ شده اند.

همان طور که گفتیم پروفیل ها با توجه به کاربردی که دارند در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند از بین آن ها 5 نوع اصلی از جمله پروقیل فریم، پروفیل سش درب و پنجره، پروفیل مولین و پروفیل زهوار تک جداره و دوجداره بسیار پرکاربرد هستند. در بین این پروفیل ها می توان گفت پروفیل سش یکی از پروفیل های پر مصرف یو پی وی سی است که بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان سازی دارد.

پروفیل سش یکی از پروفیل های یو پی وی سی است که در حالت استاندارد فرمی شبیه حرف S در زبان انگلیسی دارد. این پروفیل به براساس کاربردی که دارد به انواع مختلفی از جمله پروفیل سش بازشو پنجره، پروفیل سش بازشو درب، پروفیل سش کشویی تقسیم بندی می شود.که در ادامه بیشتر با این پروفیل آشنا می شویم.

سش

انواع پروفیل سش

پروفیل سش بازشو پنجره:

برای قسمت بازشوی پنجره‌ها از این نوع پروفیل استفاده می‌کنند. هیچ محدودیتی در ساخت پنجره‌های بازشونده با پروفیل سش وجود ندارد. پنجره‌های بازشونده با وادار ثابت که هر بخش از پنجره به طور مستقل باز می‌شود یکی از جدیدترین مدل‌ها است.

پروفیل سش بازشو درب:

برای قسمت بازشوی درب از این نوع پروفیل استفاده می‌کنند و تفاوت آن با پروفیل سش پنجره، تنها در طول آن است.

پروفیل سش کشویی:

کاربرد پروفیل سش کشویی برای درب و پنجره‌هایی است که به حالت کشویی باز می‌شوند.

در صورت تمایل جهت مطالعه مقاله پروفیل پنجره چیست کلیک کنید.

تفاوت پروفیل سش درب و پنجره چیست؟

همان طور که بیان شد تفاوت پروفیل سش درب و پروفیل سش پنجره در ابعاد آن ها است که پروفیل سش درب به دلیل ارتفاع بیشتر درب ها، در اندازه هایی با طول بلندتر تولید می شوند. پروفیل سش نیز مانند دیگر پروفیل ها در رنگ های مختلف تولید می شوند حتی می تواند لمینیت شده نیز باشد. به پروفیل سش بازشو پروفیل سش لنگه هم می گویند.

انواع پروفیل سش

مزایای درب و پنجره یو پی وی سی

پنجره های یو پی وی سی مزایای زیادی دارند و همین موضوع سبب افزایش استفاده از آن‌ها شده است. قیمت پنجره دوجداره نسبت به مزایایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد بسیار مناسب می باشد. برخی از مزایای پنجره های پروفیل سش به شرح زیر است:

1. نگهداری کم

یک شستشوی ساده با آب صابون، قاب‌های UPVC را برای چندین دهه زیبا و سالم نگه می‌دارد. بدون نیاز به سنباده زدن، رنگ آمیزی مجدد و لاک زدن.شما می توانید هر لکه ای را بر روی پروفیل های یو پی وی سی پاک کنید و از تمیزی آن در طول سال لذت ببرید. یکی از مهمترین قسمت ها در هنگام خرید پنجره انواع بازشو پنجره دوجداره می باشد که ارتباط مستقیم با نگهداری دارد.

2. ماندگاری طولانی

یو پی وی سی به طور طبیعی در برابر رطوبت، آلودگی های جوی، کپک مقاوم است. پوسیده نمی شود، زنگ نمی زند، پوسته پوسته نمی شود و تحت تأثیر خوردگی نمک قرار نمی گیرد. این امر باعث می‌شود درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی جایگزینی بادوام برای قاب‌های چوبی و آلومینیومی باشند.

3. بادوام

پروفیل سش یو پی وی سی هرگز پوسیده یا خورده نمی‌شود و تحت تأثیر خوردگی نمک قرار نمی‌گیرد، که آن ها را برای ساکنان ساحلی عالی می‌کند. آن ها بسیار بادوام هستند و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند، شما در هر شرایط آب و هوای می توانید از پروفیل سش استفاده کنید بدون آن که نگران پوسیدگی و رنگ پریدگی آن باشید.

4. ضد صدا

در صورت استفاده همراه با پنجره های دوجداره، یو پی وی سی می تواند به کاهش نویز تا 40 دسی بل یا تقریبا 80 درصد کمک کند. این می تواند به یک محیط خانه آرام تر منجر شود.

5. ایمن

حداکثر 10 نقطه قفل مختلف را می توان به پنجره ها و درب های UPVC اضافه کرد. هنگامی که همراه با شیشه های دوجداره یا سه جداره استفاده می شود، ورود مزاحمان را تقریبا غیرممکن می کند. شما می توانید برای ایمن تر شدن محل زندگی و کار خود از درب و پنجره های یو پی وی سی استفاده کنید و آسودگی خاطر را به خانواده خود هدیه دهید.

6. عایق

پروفیل سش یو پی وی سی یک عایق طبیعی است و رسانایی حرارت کمی دارد. پنجره ها و درب های یو پی وی سی خانه شما را با نگه داشتن هوای محکم در داخل سیستم عایق می کنند. این امر منجر به اتکای کمتری به واحدهای تهویه مطبوع و بخاری ها برای تنظیم دمای خانه شما می شود. درب و پنجره‌های یو پی وی سی در درازمدت باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و صرفه‌جویی در هزینه می‌شود.

7. تهویه خوب

پنجره‌ها و درب‌های یو پی وی سی به بازشو های مختلفی به بازار عرضه می شوند یکی از بازشو های پرطرفدار بازشو دوحالته است این بدان معنی است که پنجره ها و درها در دو جهت باز می شوند و امکان تهویه بهینه بدون پیش نویس را فراهم می کنند. پنجره ها می توانند به سمت داخل متمایل شوند و به هوای بیرون اجازه می دهند از کناره های پنجره عبور کند و هوای گرم از بالا خارج شود. پنجره ها همچنین می توانند به طور کامل باز شوند، که امکان تمیز کردن آسان از داخل خانه را فراهم می کند.

8. بازدارنده شعله

درب‌ها و پنجره‌های UPVC در برابر شرایط آب و هوایی سنگین ساخته شده‌اند و می‌توانند با حداکثر درجه‌بندی مقاومت در برابر باد و طوفان و مقاومت در برابر آتش مقاوم باشد.

9. دوستدار محیط زیست

پروفیل یو پی وی سی یک ماده قابل بازیافت است که به منابع کمتری نسبت به جایگزین های فلزی نیاز دارد. طول عمر آن 40 تا 80 سال است و می‌توان آن را در کاشی‌های کف تجاری، لوله‌ها و اتصالات، لوله‌های لوله‌کشی، پست‌های راهنمای کنار جاده‌ها و سایر کاربردها بازیافت کرد.

10. سفارشی ساخته شده است

تمام درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی مطابق با مشخصات مشتری ساخته می‌شوند، به این معنی که پنجره‌ها کاملاً در خانه یا ساختمان شما قرار می‌گیرند. شما می توانید پروفیل های یو پی وی سی و پروفیل سش را باتوجه به سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی منزل خود سفارش دهید. تخصص ما ساخت درب و پنجره دوجداره است.

کاربرد پروفیل سش

قیمت پروفیل سش

هزینه‌های تمام شده در ساختمان سازی بسیار مهم است؛ از این رو در خرید تمام مصالح ساخت باید دقت کرد. از طرفی هم نباید کیفیت را به بهای قیمت ارزان از دست داد. قیمت پروفیل سش بر اساس ابعاد پنجره و درب، رنگ و مدل آن متفاوت است. استعلام قیمت به دلیل نوسانات بازار باید به صورت روزانه انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت پروفیل سش می توانید با کارشناسان ما در پنجره سازان تماس بگیرید.

امروزه هزینه‌های تمام شده ساختمان در بازسازی یا ساخت ساختمان جدید بسیار مهم است. برای کاهش هزینه‌ها، نمای زیبای ساختمان و افزایش عمر درب و پنجره‌ها، خرید پروفیل درب و پنجره یو پی وی سی بهترین راه‌حل است. برای خرید انواع پنجره دوجداره می‌توانید با تیم پشتیبانی پنجره سازان در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع