شیشه میرال

وقتی صحبت از ایمنی و امنیت ساختمان می شود، پنجره ها و درهای شیشه ای یکی از نگرانی های اصلی هستند. از آن جایی که شیشه های معمولی به راحتی خرد می شوند، هدف اصلی برای متجاوزان و سارقان است و می تواند منبع خطر در شرایط آب و هوایی شدید و طوفانی باشد، اگر در چنین شرایطی شیشه شکسته شود لبه های تیز آن می تواند به اطرافیان به خصوص کودکان آسیب برساند. خوشبختانه راه حل هایی برای تقویت پنجره ها و درهای شیشه ای و هم چنین بهبود ایمنی و امنیت کلی وجود دارد. یکی از این راه حل هایی که اغلب ارائه می شود شیشه میرال یا همان شیشه سکوریت است.

احتمالا نام شیشه سکوریت یا شیشه میرال را شنیده باشید اما می خواهیم بدانیم دقیقا شیشه میرال چیست؟ چه تفاوتی با شیشه های معمولی دارد؟ در چه جاهایی قابل استفاده است ؟ و چه مزایای می تواند داشته باشد؟ برای پاسخ به تمامی این پرسش ها کافیست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شیشه میرال

شیشه میرال چیست؟

وقتی شیشه‌های معمولی و آنیل‌شده می‌شکنند، به تکه‌های شیشه‌ای تیز و خطرناک تبدیل می‌شوند و لبه‌های ناهمواری در قاب پنجره باقی می‌گذارند. در هوای طوفانی یا انفجار بمب، این قطعات تیز اغلب در هوا پخش می شوند و به اطرافیان آسیب می‌رسانند. برای کاهش این آسیب‌ها، دانشمندان راهی برای تقویت شیشه‌های معمولی در فرآیند تولید از طریق گرمایش شدید، برای جلوگیری از پوسته شدن پیدا کردند شیشه میرال نیز از آن دسته از شیشه هایی است که با این فرآیند تولید می شود.

شیشه میرال در دمای شدید گرم می شود و سپس به سرعت از طریق انفجار هوا سرد می شود که باعث می شود لایه های بیرونی شیشه قبل از لایه های داخلی جامد شوند. همان طور که لایه های داخلی خنک می شوند، لایه های بیرونی را می کشند و کشش ایجاد می کنند و خواص شیشه را تغییر می دهند.به جای این که به قطعات خطرناک تبدیل شود، هنگامی که شیشه میرال خورده می شود، به مکعب های کوچک تبدیل می شود که برای کسانی که در نزدیکی آن هستند خطری ایجاد نمی کند.

جهت مطالعه مقاله تفاوت پنجره دوجداره با سه جداره کلیک کنید.

شیشه میرال نوعی شیشه با درجه مقاومت بالا می باشد در برخی از موارد که نیاز به امنیت و مقاومت بالا می باشد از نوعی شیشه خاص به نام شیشه میرال استفاده می شود. در واقع این فرایند تولید شیشه میرال است که آن را از بقیه شیشه ها متمایز کرده است.

قیمت شیشه میرال

شیشه میرال چه تفاوتی با شیشه معمولی دارد؟

همان طور که می دانید شیشه های دوجداره نیز از شیشه های معمولی ساخته می شود اما شیشه میرال یک شیشه مخصوص است که برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه میرال دارای مقاومت 3 تا 5 برابری شیشه معمولی می باشد. همان طور که اشاره کردیم یکی از خاصیت هایی که دارد این است که هنگام شکسته شدن به گونه ای خورد می شود که نمی تواند به بدن فرد صدمه وارد کند یعنب خورده شیشه به حالت صیغلی درآمده که دارای لبه های غیر برنده می باشد. شیشه میرال یکی از انواع شیشه پنجره دوجداره می باشد که بسیار پر مصرف بوده و دارای امنیت بالایی می باشد.

تولید شیشه میرال

شیشه میرال در چه مواردی استفاده می شود؟

شیشه میرال به دلیل تنوع مختلف در طرح و رنگ در موارد زیادی قابل استفاده می باشد. این شیشه به دلیل این که مقاومت بالایی دارد و از نفوذ سارقان جلوگیری می کند می تواند گزینه مناسبی برای مکان هایی باشد که امنیت در آن ها مهم است. این شیشه کاربرد های فراوانی در صنعت و ساختمان دارد. از شیشه میرال می توان در مراکز اداری، تجاری، نمای ساختمان، سقف و درب و پنجره استفاده نمود.

در واقع می توان گفت مهم ترین کاربرد شیشه میرال در صنعت خودرو سازی برای شیشه های طرفین و عقب خودرو است. و هچمنین نوعی دیگری از این شیشه ها برای درب ورودی مغازه ها استفاده می شود که به شیشه میرال مغازه معرف است. معمولا همه کسانی که در این حوزه فعالیت دارند از این شیشه برای مغازه خود استفاده می کنند.از طرفی باید اشاره کنیم شیشه میرال به عنوان عایق صوتی، جذب حرارت، کاهنده شفافیت و شیشه ایمنی به کار برده خواهد شد. شیشه دکوراتیو نسبت یکی دیگر از شیشه های پر استفاده در صنعت درب و پنجره می باشد.

شیشه میرال چیست

شیشه میرال چه مزایای دارد؟

در این قسمت است از مقاله به مزایای شیشه میرال نسبت به دیگر شیشه ها می پردازیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و محیطی امن و ایمن برای خود و خانواده ایجاد کنید.توجه داشته باشید که شیشه میرالی که در پنجره به کار رفته باشد جز جدید ترین پنجره های دوجداره می باشد.

1. ایمن تر

یکی از بارزترین و ارزشمندترین مزایای شیشه میرال یا سکوریت ایمن تر بودن آن است. شیشه میرال قوی تر است، بنابراین در برابر شکستن مقاومت می کند. اما هنگامی که شکسته می‌شود، به جای تکه‌های تیز شیشه‌های سنتی، به تکه‌های ‌ریزه‌مانندی پراکنده می‌شود. تکه های تیز شیشه شکسته معمولی می تواند باعث بریدگی عمیق و آسیب شدید شود و تمیز کردن کامل آن ها بسیار دشوار است. انتخاب شیشه میرال برای جلوگیری از آسیب جدی که ممکن است در هنگام شکستن شیشه رخ دهد جلوگیری کرده و از خانواده شما محافظت می کند.

2. قوی تر

شیشه میرال نه تنها در صورت شکستن ایمن تر است، بلکه احتمال شکستن آن نیز بسیار کمتر است زیرا تقویت شده است. استحکام شیشه میرال بدین معنی است که می تواند در برابر ضربه، خراش، باد شدید و سایر رویدادهای آب و هوایی مقاومت کند. به دلیل مقاومت شیشه میرال یا همان شیشه سکوریت، اغلب در ساختمان‌های بلند و مکان‌های تجاری استفاده می‌شود که می‌تواند در برابر نیروهای بالاتر مقاومت کند.

3. مقاوم در برابر خراش و آسیب

شیشه میرال برای درب های مسکونی و پنجره های تجاری، پارتیشن ها و درها ایده آل است، زیرا در برابر خش استحکام لازم را دارد و در برابر استفاده روزمره و فرسودگی مقاوم است. استفاده از شیشه میرال برای درب‌های شیشه‌ای، کابینت‌ها و پنجره‌ها باعث می‌شود که این سطوح برای مدت طولانی‌تری بی‌عیب و شفاف بمانند.

4. مقاوم در برابر حرارت

یکی دیگر از مزیت های شیشه میرال است که هنگامی که یک شیشه معمولی در معرض گرما قرار می گیرد، می تواند شکسته شود و باعث پراکندگی تکه های خطرناک شیشه شود. با این حال، فرآیند منحصربه‌فردی که شیشه میرال در تولید طی می‌کند، به آن اجازه می‌دهد حتی در دمای بالا نیز مقاومت کند. این یکی از دلایلی است که در حمام هایی که احتمال قرار گرفتن در معرض آب داغ وجود دارد، شیشه سکوریت مورد نیاز است.

5. تطبیق پذیری طراحی

به دلیل استحکام شیشه میرال، می توان از آن در بسیاری از کاربردهای خلاقانه و منحصر به فرد استفاده کرد. شیشه میرال برای درب های دوش بدون قاب و سایر سازه های شیشه ای بدون قاب مانند پارتیشن ها و درب های تجاری مورد نیاز است. این ها جلوه ای نوآورانه و شیک به فضاهای مسکونی و تجاری می بخشد.

6. گزینه های الگو

شیشه میرال نیز در طیف وسیعی از الگوها و طرح ها موجود است تا سبک و سلیقه منحصر به فرد شما را تحسین کند. گزینه‌های طرح‌دار، مات‌شده، رنگی شفاف و حکاکی‌شده در دسترس هستند تا اطمینان حاصل شود که گزینه شیشه‌ای خلاقانه و در عین حال قوی مورد نظرتان را دریافت می‌کنید.

7. وضوح و کیفیت

شیشه میرال همچنین کیفیت بالایی دارد و شفافیت کریستالی و نتایج فوق العاده ای را در تنظیمات مختلف ارائه می دهد. چه برای درهای حمام های شیشه ای، شیشه بالکن به صورت پانل های ثابت و متحرک، درهای شیشه ای، کابینت ها یا ویترین ها شیشه سکوریت شده را انتخاب کنید، می توانید از کیفیت و شفافیت حداکثری مطمئن باشید.زیبایی این شیشه همانند شیشه جورجین بار می باشد.

کاربرد شیشه میرال

قیمت شیشه میرال

قیمت شیشه میرال نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. این شیشه نیز مانند شیشه ساده دارای میل های مختلفی می باشد که این میل ها می تواند در قیمت شیشه میرال تاثیر گذار باشد. بدیهی است که قیمت شیشه میرال نسبت به شیشه های ساده و معمولی بالا تر باشد و این مسئله می تواند به عنوان یکی از معایب شیشه میرال برشمرده شود، اما از طرفی این قیمت بالاتر نسبت به کیفیت و طول عمر بیشتر بهینه به نظر می رسد و می تواند امنیت را برای شما فراهم کند.

نکته ای که قابل توجه است این است که نصب شیشه میرال قواعد خاص خود را دارد و تنها از عهده کسانی بر می آید که تجربه کاری و شناخت کاملی از شیشه میرال داشته باشند. انتخاب یک شیشه میرال استاندارد و با کیفیت نیز سبب طولانی شدن عمر مفید آن می شود پس هنگام خرید بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید تا بتوانید بهترین ها را تجربه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع